.

Kocioł piec na pellet i drewno holzgas Sigma Dual 50 kW 5 klasy

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 10 dni
Cena: 20 849,00 zł 20849.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

KOCIOŁ C.O. ZGAZUWUJĄCY DREWNO (HOLZGAZ) CICHEWICZ SIGMA HYBRID DUAL 

MODEL: 50

Moc kotła to 50 kW (5,0 m2)

POWIERZCHNIA OGRZEWALNA 500 m2 

Wymiary kotła SIGMA:

wysokość 1750mm, szerokość -750mm, głębokość bez palnika 980 mm

głębokość z palnikiem 1310mm

Jedyny kocioł c.o produkowany w Polsce, dopuszczony na dwa paliwa do użytkowania i montazu zgodnie z aktualnymi rozporządzeniami m.in Rozporządzeniem Ministra Przedsiębiorczości z dnia 21 lutego 2019. Kocioł spala automatycznie pellet i w ręcznym załadunku drewno opałowe - 50 cm szczapy drewna. Przełącza sie automatycznie między drewnem a pelletem tzn kiedy wygasnie drewno palnik pelletowy startuje samoczynnie na podtrzymanie temperatury zadanej. Obniża to drastycznie koszty pelletu.

Co nas odróżnia od innych kotłów dostępnych na rynku:

- pojemna komora na 50 cm kawałki drewna
- wymiennik rurowy wodny z rur grubościennych zapewniających kilkunastoletnią trwałość kotła
- tylnia część kotła w płaszczu wodnym co podwyższa średnioroczną sprawność i wydajność pieca
- różne wersje automatyki w tym też sterowanie obiegami grzewczymi i przez internet
- większa komora = dłuższa stałopalność urządzenia

Sigma Dual 50 KW to NOWE na rynku urządzenie wielopaliwowe, przystosowane do spalania drewna w formie polan oraz dzięki wbudowanemu palnikowi- granulatu trocinowego w formie pellet. Zastosowanie oddzielnych komór spalania pozwala na palenie drewnem bez konieczności demontażu palnika peletowego. Jeden regulator obsługuje dwa kotły: kocioł na drewno oraz kocioł pelletowy. Kocioł Sigma posiada 5 klasę efektywności ( najwyższą)  co umożliwia dotację na jego zakup.

Jest to kocioł skierowany do użytkowników poszukujących alternatywy dla ogrzewania gazowego lub olejowego pragnących spalać paliwa stałe przy jak najmniejszej obsłudze i wysokim komforcie cieplnym. Kocioł Sigma Cichewicz to kocioł z technologii zgazowania lub jak niektórzy piszą odgazowania drewna przez zjawisko spalania gazu drzewnego tzw holzgasu .

Sigma Dual spala drzewo na zasadzie zgazowania czyli procesu pirolizy a pellet z wysoką sprawnością w specjalnym żeliwnym palniku peletowym z pneumatycznym czyszczeniem  i modulacją mocy, Kocioł posiada wentylator wyciągowy i zaawansowaną automatykę sterującą palnikiem i spalaniem drewna,

Sigma Dual znajduje zastosowanie w ogrzewaniu zarówno domów jednorodzinnych jak również warsztatów, obiektów użyteczności publicznej czy też budynków przemysłowo-handlowychoraz innych obiektów.

Kocioł przetestowany na Politechnice Poznańskiej w labolatorium kotłów grzewczych.

Kotły c.o na tzw "Holzgas" czyli gaz drzewny są alternatywą dla kotłów węglowych czy na eko groszek - są zdecydowanie bardziej ekologiczne, posiadają 5 klasę sprawnośći. Spalanie drzewa odbywa się bowiem poprzez proces pyrolizy czyli zgazowania drewna - który idealnie wyjaśnia film instruktażowy PONIŻEJ - zapraszamy do jego obejrzenia.

Do kotłów Sigma Dual zalecane jest drewno opałowe w postaci polan o wilgotności 15-20%, średnicy 10-20 cm i o długości mniejszej o około 5cm od głębokości komory.

Drewno powinno być z drzew liściastych o dużej twardości, takich jak: dąb, buk, akacja, jesion czy grab. Mogą być to również drewna miększe z: brzozy czy topoli.

Do palnika MOC zalecany jest pellet o średnicy 6 do 8mm, długości 5-30mm (20% o długości do 45mm), o maksymalnej zawartości popiołu do 2%.Maksymalna wilgotność pellet nie powinna przekraczać 10%.

Wartość opałowa pellet powinna być większa od 17,5 MJ/kg.

  • Automatyzacja procesu spalania
  • Stałopalność 2-7dni na jednym załadunku (pellety)
  • Prosta obsługa 
  • Możliwość rozbudowy i konfiguracji automatyki
  • Podwójne palenisko                     

Sklep internetowy tanieogrzewanie.pl umozliwia klientom zakup pomp ciepła, kotłów i piecy w cenach producenta poprzez internet oraz w sieci sklepów instalacyjnych. Możliwy jest odbiór kotła c.o w naszych sklepach zlokalizowanych w miejscowościach: Płońsk, Warszawa, Radom, Grudziądz, Lublin, Gorzów Wielkopolski, Debno, Olsztyn, Kielce. Naszym klientom oferujemy ponadto kotły co na raty, pomoc w uzyskaniu dofinansowania na piec czy kocioł oraz montaż i serwis gwarancyjny/pogwarancyjny.     

Specjalizujemy się w kompleksowym wyposażeniu systemów grzewczych. Jako producent oraz importer wysokiej jakości kotłów C.O dobierzemy Państwu najbardziej optymalne rozwiązanie. Umów się na bezpłatny obmiar i dobór kotła.Dysponujemy bazą instalatorów w całej Polsce. 

Kontakt telefoniczny:  + 48 606 694 669    sklep@tanieogrzewanie.pl       

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl