Kocioł piec Thermoflux Magna na pellet 120 - 250 kW
Opis
Kotły 5 klasy emisji na drewno firmy WBS Magna Thermoflux, posiadają wysoką sprawność cieplną.
Kotły grzewcze na drewno ( możliwość zmiany na pellet za dopłatą) Magna to nowoczesny wygląd oraz niska emisja spalin.Spełniają one bowiem 5 klasę emisji spalin normy EN 303-5:2012 stawiane ekologicznym urządzeniom grzewczym.
Uwaga - cena kotła podana za moc 160 kW bez kosza zasypowego.
Dostepne są w 2 mocach: 160 kW i 250 kW z modulacją mocy 30/70 %. Zastosowane palniki ( do wyboru przez klienta) Ekopalnik lub KIPI posiadają funkcję automatycznego oczyszczania oraz modulacji mocy. Dzięki czemu paliwem zastosowawczym do naszych kotłów jest pellet, agropellet, owies, łuski słonecznika ( paliwa zastępcze )
Niewątpliwym atutem naszych kotłów jest ich łatwe czyszczenie -wymiennik rurowy czyszczony od frontu kotła oraz kompaktowe wymiary. Nasze kotły mimo dużej mocy mieszczą się w wysokości 2,5 m kotłowni. Szerokość 850/950 mm też ułatwia ich transport poprzez wąskie otwory drzwiowe.
Model Magna jest dostepny w róznych wersjach wyposażenia automatyki oraz zasobników na pellet - od 700 l do 2000 l lub nawet silosów zewnętrznych albo pneumatycznych podajników na pellet.
Kotły 5 klasy emisji na pellet o mocy 120 kW, 160 kW. 250 kW posiadają atrakcyjną cenę i są idealnym zamiennikiem dla kotłów Kostrzewa, Moderator, Sas czy Defro.
Zalety urządzenia to:
- kompaktowa budowa
- wydajny wymiennik cieplny z wysoką sprawnością
- certyfikat ekoprojekt europejski
- różne warianty konfiguracji urządzenia i kotłowni
- możliwość zabudowy w kotłowniach kontenerowych
- 3 palniki na pellet do wyboru
Kotły na pellet wbs Magna są solidnie wykonane, posiadają dobre opinie użytkowników i referencje. Posiadamy listy referencyjne do wglądu dla potencjalnych klientów.Zapraszamy do kontaktu z nami.
Aby właściwie dobrać kocioł na pellet z podajnikiem większej mocy, musimy przede wszystkim odpowiednio zaprojektować i skonfigurować kotłownię. Przy większych mocach należy odpowiednio dobrać osprzęt, rozplanować miejsce nie tylko na sam kocioł z palnikiem, ale dostępy serwisowe a także dobrać odpowiedni magazyn paliwa - zależy on od możliwości technicznych budynku a także od wymaganej autonomii pracy pieca przez przyszłego użytkownika. Niektórzy chcą aby dozór paliwa był parę razy w tygodniu, inni zaś chcą mieć miesięczny dozór i wtedy musimy zastosować powiekszone kosze na pellet a nawet zewnętrzne silosy. Zewnętrzne silosy mają wiele atutów - poza ochroną przeciwpozarową, można je szybko i łatwo tankować przez cysterny, które dojeżdżają raz na sezon do klienta.