Dział Handlowy

Doradztwo techniczne
tel. +48 606 694 669
tel. +48 795 944 258
sklep@tanieogrzewanie.pl

Serwis

serwis@tanieogrzewanie.pl

Zwroty

zwroty@tanieogrzewanie.pl

Faktury

faktury@tanieogrzewanie.pl

Sklepy woj. małopolskie

Kraków 30-864
ul. Nad Serafą 56
tel. +48 606 694 669
krakow@tanieogrzewanie.pl

Punkt odbioru woj. mazowieckie

Warszawa 00-831
ul. Twarda 44
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl

Punkt odbioru woj. warm.-maz.

Babięta 11-710
ul. Zyzdrojowy Piecek 12 B
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl

Punkt odbioru woj. świętokrzyskie

Kielce 25-131
ul. Janczarska 9
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl

Punkt odbioru woj. kuj-pomorskie

Grudziądz 86-300
ul. Chopina 21
tel. +48 795 944 259
sklep@tanieogrzewanie.pl

Opcje przeglądania

Kominek z płaszczem wodnym czyli termokominek

Kominki z płaszczem wodnym czyli tzw termokominki to najczęściej wkłady do zabudowy. Wymagają bowiem fachowego montażu i zabudowy gdyż są to urządzenia wodne, ciśnieniowe i musimy instalując je stworzyć obieg wodny kominka. Najczęściej odbywa się to poprzez wymiennik płytowy lub bufor akumulacyjny ciepła.

Główne czy dodatkowe źródło ciepła w domu ?

Dlatego kominek z płaszczem wodnym często to podstawowe lub dodatkowe źródło ciepła w domu. Pełni funkcję dekoracyjną oraz pieca centralnego ogrzewania. Dzięki zamontowanemu płaszczowi wody, nagrzewa się ona od ciepła ze spalania drewna lub brykietu. Mamy zatem w takim kominku dużo większa wydajność i sprawność cieplną. Nie tylko mamy wówczas ciepło przez konwekcję z szyby czołowej wkładu kominkowego, ale też ciepłą wodę do zasilania instalacji grzejnikowej. Przy okazji mamy świetną atmosferę na wieczory zimowe przy klasycznym kominku. Wszystkie nasze wkłady kominkowe są urządzeniami zamkniętymi, hermetycznymi czyli posiadają szczelne drzwi – dzięki czemu mamy 100% bezpieczeństwo obsługi. Jest ono potwierdzone tak samo jak niska emisja spalin i wysoka wydajność – certyfikatem ekoprojekt.

Kominki z certyfikatem ekoprojekt

Dzięki spełnianiu dyrektywy ecodesign, nasze kominki spełniają wymogi emisji spalin i wydajności energetycznej zaplanowanej na 2022 r. Termokominek z płaszczem wodnym to wkład kominkowy i piec co w jednym. Jest to rozwiązanie dla tych użytkowników, którzy planują spalać drewno często – używając go jako paliwo do grzania domu. Idealnie wpisuje się w system hybrydowy z kotłem co na zgazowanie drzewa. Mamy wówczas paliwo do dwóch urządzeń grzewczych a kominek pełni wówczas funkcję dogrzewania lub awaryjnego dodatkowego źródła ciepła. Kominki z certyfikatem ecodesign, to modele, którymi będzie można palić po 2022 roku. Od tego właśnie roku palić będzie można wyłącznie we wkładach certyfikowanych kominkowych lub kominkach i piecach wolnostojących. Dlatego perspektywiczny jest obecnie zakup wyłącznie takich urządzeń grzewczych, które będziemy mogli używać przez kolejne lata. Instalacje kominkowe są popularne nie tylko w Polsce ale i całej Europie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl