Dział Handlowy

Doradztwo techniczne
tel. +48 606 694 669
tel. +48 795 944 258
sklep@tanieogrzewanie.pl

Serwis

serwis@tanieogrzewanie.pl

Zwroty

zwroty@tanieogrzewanie.pl

Faktury

faktury@tanieogrzewanie.pl

Sklepy woj. małopolskie

Kraków 30-864
ul. Nad Serafą 56
tel. +48 606 694 669
krakow@tanieogrzewanie.pl

Punkt odbioru woj. mazowieckie

Warszawa 00-831
ul. Twarda 44
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl

Punkt odbioru woj. warm.-maz.

Babięta 11-710
ul. Zyzdrojowy Piecek 12 B
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl

Punkt odbioru woj. świętokrzyskie

Kielce 25-131
ul. Janczarska 9
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl

Punkt odbioru woj. kuj-pomorskie

Grudziądz 86-300
ul. Chopina 21
tel. +48 795 944 259
sklep@tanieogrzewanie.pl

Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Rębak elektryczny do zrębki 3 x 3 cm silnik 22 kW do drewna 8 x 8 cm

Rębak elektryczny do zrębki 3 x 3 cm silnik 22 kW do drewna 8 x 8 cm
Rębak elektryczny do zrębki 3 x 3 cm silnik 22 kW do drewna 8 x 8 cm

Rębak walcowy wyposażony jest w niezawodny silnik elektryczny, indukcyjny o mocy 22 kW z automatycznym przełącznikiem rozruchu (gwiazda-trójkąt).  Rozkładany przedłużony lej wrzutowy o dużej sztywności wzmocniony profilem. Rębak wyposażony jest w wyłącznik bezpieczeństwa otaczający lej wrzutowy. Rozdrabniacz przeznaczony jest do przerobu odpadów drewnianych oraz  gałęzi o średnicy do 15 cm. Przerobione drewno jest wydajnym i ekologicznym opałem, idealnie nadającym się do spalania we wszystkich typach kotłów C.O.

Dostępność: brak towaru

Cena:

46 900,00 zł

Rębaki elektryczne

Rozdrabniacze i rębaki do drewna pozwalają wytworzyć darmowy opał - zrębki drzewne, które można zastosować w kotłach typ Biowarmer. Zrębka drzewna to ekologiczne paliwo - pochodzące z biomasy dlatego jest paliwem odnawialnym. Jest bardzo tania w pozyskaniu gdyż można ją wytwarzać z lokalnych zasobów biomasy np: gałęzi z sadu czy własnego lasu. Rozdrobnione gałęzie - czyli tzw zrębka gałęziowa jest wówczas zupełnie darmowym opałem i mamy w 100 % darmowe ogrzewanie.

Dostępność surowca do zrębkowania - czy do w formie odpadów, surowców poprodukcyjnych czy np: starych palet - jest bardzo szeroka. Dlatego jest to paliwo ogólne dostępne i tanie. Często stosowane w ciepłownictwie i ogrzewnictwie. Jest idealne paliwo do spalania w lokalnych ciepłowniach i kotłowniach, na terenach miejskich i wiejskich - wszędzie tam gdzie mamy dostęp do zasobów taniej biomasy.

Zrębki drzewne można spalać w dedykowanych do tego kotłach c.o  z podajnikiem. Tu polecamy sprawdzone konstrukcje firmy Cichewicz kotły - seria kotłów Biowarmer jest idealnym rozwiązaniem do takiego systemu grzewczego. Typoszereg kotłów c.o Biowarmer jest specjalnie zaprojektowany do spalania rozdrobnionej biomasy w tym zrębki - posiada certyfikat ekoprojekt i 5 klasę emisji dzięki czemu można nabyć piece z dotacją w programie Czyste Powietrze.

Zrąbki drewna wytwarzane są w specjalnie skonstruowanych urządzeniach zwanych rębakami. Mają one różne parametry i wydajność - mogą rozdrabniać drobne gałęzie do nawet desek. Ich poziom automatyzacji jest naprawde wysoki i działają sprawnie. Mogą mieć napęd własny lub korzystać z napędu zewnętrznego np: WOM z ciągnika - takie rozwiązanie jest znacznie tańsze. Rębaki bębnowe mogą być zintegrowaną częścią wyposażenia kotłowni - np: podawać zrębki po rozdrobnieniu wprost do podajnika pieca c.o. W przypadku surowca poprodukcyjnego np: z gwoździmi, można używać rębaki z separatorem metalu. Konstrukcja i wyposażenie rębaka wpływa na jego cenę, im trudniejszy surowiec do rozdrobnienia tym większej mocy urządzenie i wyższa cena. Na koszt inwestycji w rębak wpływa też jego wydajność, im wyższa wydajność tym bardziej wydajny musi być mechanizm rozdrabniania oraz mocniejszy silnik w rębaku. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl