Dział Handlowy

Doradztwo techniczne
tel. +48 606 694 669
tel. +48 795 944 258
sklep@tanieogrzewanie.pl

Dział marketingu

tel. +48 501 174 272
marketing@cichewicz.pl

Sklepy woj. mazowieckie

Warszawa 00-831
ul. Twarda 44
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl

Sklepy woj. warm.-maz.

Babięta 11-710
ul. Zyzdrojowy Piecek 12 B
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl

Sklep woj. świętokrzyskie

Kielce 25-131
ul. Janczarska 9
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl

Sklep woj. kuj-pomorskie

Grudziądz 86-300
ul. Chopina 21
tel. +48 795 944 259
sklep@tanieogrzewanie.pl

Dział części zamiennych

Zamówienia
tel. +48 601 155 950

Części zamienne
czesci_zamienne@cichewicz.pl

.
Czy biokominek może ogrzać pomieszczenia ? Ekspert radzi.
Czy biokominek może ogrzać pomieszczenia ? Ekspert radzi.

Biokominek – jak to działa ?

Bio kominki czy inaczej eko kominki na biopaliwa są alternatywą dla tradycyjnych wkładów grzewczych. Są znacznie tańsze w zakupie i zasilane paliwem żelowym płynnym. To paliwo podczas spalania nie wytwarza dymu ani zapachu, a daje efekt działającego kominka. Nie mamy też popiołu do wynoszenia i co najważniejsze – nie potrzebujemy komina. Instalacja biokominka to same palenisko czyli jest szybka i prosta.

czytaj całość »
Kotły w zabudowie kontenerowej - wynajem kotłowni mobilnych i tymczasowych
Kotły w zabudowie kontenerowej - wynajem kotłowni mobilnych i tymczasowych

 Nowe przepisy prawa budowlanego, ograniczające lokalizację kotłowni z poziomu -1, w istotny sposób wpływają na dobór właściwego kotła grzewczego. Szczególnie w przypadku modernizacji istniejących obiektów w/w przepis często uniemożliwia lokalizowanie kotłowni w piwnicy a w budynku nie ma wolnych pomieszczeń technicznych czy gospodarczych na adaptację pod kotłownię. Co wówczas robić ? Rozwiązaniem są kotłownie wolnostojące typ slim – kotły co w obudowach kontenerowych

Możemy całą kotłownię przenieść na zewnątrz do specjalnego przenośnego kontenera technicznego będącego jednocześnie obudowa kotła grzewczego. Takie rozwiązanie może pełnić funkcję alternatywnego zastępczego źródła ciepła, nie tylko przejściowo np. na okres remontu ale też docelowo. Ma bowiem wszystkie funkcje wolnostojącej kotłowni: wentylację, komin, osprzęt i zabezpieczenie hydrauliczne.

Jak działa kocioł w obudowie kontenerowej ?

czytaj całość »
Zbiorniki akumulacyjne kombinowane - hybrydowe - czy warto?
Zbiorniki akumulacyjne kombinowane - hybrydowe - czy warto ?

Zbiorniki akumulacyjne hybrydowe - kombinowane - to dwa zbiorniki w jednym: do grzania c.o oraz c.w.u. Są one droższe niż tradycyjne zbiorniki buforowe pojemnościowe - czy warto dopłacić za nie ?

W poniższej poradzie naszego eksperta znajdą państwo informacje na temat doboru, montażu i zastosowania zbiorników buforowych kombinowanych z instalacją c.o z piecem grzewczym na pellet, pompą ciepła czy instalacją fotowoltaiczną lub solarną. 

czytaj całość »
Cena pompy ciepła
Cena pompy ciepła

Cena pompy ciepła zależy od wielu czynników. Koszty inwestycji w taką instalację z czasem na pewno się zwrócą. Pobór ciepła z nieorganicznych zasobów energii pochodzenia naturalnego stanowi ekologiczną alternatywę zarówno dla kotłów olejowych, jak i ogrzewania elektrycznego. Pompa ciepła zawsze powinna być indywidualnie dobierana do możliwości architektonicznych i położenia obiektu. Szeroką ofertę tych urządzeń posiada sklep Tanie Ogrzewanie.

czytaj całość »
Kotły c.o do małych kotłowni i piwnic
Kotły c.o do małych kotłowni i piwnic

Kotły grzewcze z podajnikiem do małych piwnic i domów - co wybrać?

Popularność nowoczesnych kotłów c.o. z podajnikiem na pellet i ekogroszek wzrasta. Duży wpływ ma na to dofinansowanie na zakup takich urządzeń w programie Czyste Powietrze. Drugim powodem zainteresowania klientów takim rozwiązaniem jest wygoda i coraz mniej czasu na obsługę kotłowni. Wszyscy jesteśmy zabiegani, czas jest towarem deficytowym i nie dziwi fakt, że poszukujemy automatycznym bezobsługowych systemów grzewczych. Nowoczesna technika idzie nam naprzeciw, bo czasy starych ręcznych pieców na węgiel odchodzą już bezpowrotnie.

czytaj całość »
Pompa ciepła czy kocioł grzewczy gazowy lub na pellet?
Pompa ciepła czy kocioł grzewczy gazowy lub na pellet ?

Stojąc przed wyborem źródła grzania domu mamy wiele opcji. W programie czyste powietrze mamy możliwość dotowania do zakupu ekologicznych źródeł ciepła. Umożliwia to zainwestowanie w droższą, bardziej przyjazną środowisku technologię grzania np.: pompa ciepła czy niskoemisyjny piec c.o Nie dziwi fakt, że wielu klientów stojąc przed wyborem czym grzać, radzi się nas w co długofalowo warto zainwestować ? W pompę ciepła czy zautomatyzowany kocioł grzewczy ?

Pompa ciepła czy kocioł grzewczy ?

czytaj całość »
Jak dobrać odpowiedni system grzewczy do spalania odpadów drewnopochodnych?
Jak dobrać odpowiedni system grzewczy do spalania odpadów drewnopochodnych ?

 Jak dobrać kocioł grzewczy do spalania odpadów drewnopochodnych

Odpady pochodzące z przemysłu meblarskiego i drzewnego mogą być tanim opałem i wytwarzać naprawdę tanią i ekologiczną energię. Muszą być jednak spełnione pewne warunki dotyczące rodzaju instalacji grzewczej, która powinna być odpowiednio dopasowana do spalanego odpadu oraz uwarunkowań technologii samego zakładu. Już teraz odpady z płyt, mdf, osb, wiórowych, hdf, trociny, zrzyny i inne odpady drewnopochodne można spalać i ogrzewać halę lub dostarczać darmowe ciepło do suszarni lub technologii. Nasza firma doradza i stosuje zaawansowane technologie spalania odpadów zapewniające „waste to energy” czyli energię z odpadów, która idealnie wpisuje się w popularną obecnie technologię obiegu zamkniętego przedsiębiorstwa.

czytaj całość »
Instalacje fotowoltaiczne - co powinieneś wiedzieć?
Instalacje fotowoltaiczne - co powinieneś wiedzieć ?

Dlaczego instalacja fotowoltaiczna ?

Instalacje fotowoltaiczne są obecnie jednym z najbardziej popularnych systemów OZE ( odnawialnych źródeł energii ) montowanych w Polsce. Nasz kraj zbliża się do czołówki krajów pod względem oddanych instalacji z ogniwami solarnymi co roku.

Rosnące ceny energii elektrycznej skłaniają wielu naszych klientów do podjęcia decyzji o kompensacji zużycia energii własną instalacją fotowoltaiczną. Zestawy fotowoltaiczne nie są już tak drogie jak przed laty i inwestycja szybko się zwraca.

czytaj całość »
Ustawienie parametrów pracy palnika na pellet przy gorszej jakości granulatu
Ustawienie parametrów pracy palnika na pellet przy gorszej jakości granulatu

Jak wyregulować palnik przy gorszej jakości pellet ?

Na rynku dostępne są różne jakości pelletu. W dużej mierze od tego zależy jego cena – ten premium certyfkowany kosztuje ponad 1000 zł za tonę, najtańszy pelet ale gorszej jakości można kupić już za 700 zł. Czy opłaca się oszczędzać na tańszym opale ? Sprawa mocno dyskusyjna bo nie każdy palnik i kocioł c.o poradzi sobie z tańszym peletem. Jest to bowiem paliwo przemysłowe dedykowane do dużych palenisk, które mają szereg systemów wspomagających prawidłowe jego spalanie. Producent kotłów przemysłowych Cichewicz kotły c.o stosuje te technologie także w mniejszych urządzeniach – tj o mocy od 20 kW czyli do grzania domów jednorodzinnych. Są to palniki i paleniska z mechanicznym odżużlaniem, czyszczeniem oraz z elementami żeliwa odpornego na wysokie temperatury.

 

czytaj całość »
Piec c.o. Eksperci wyjaśniają
Piec c.o.

Piec c.o. należą do kluczowych elementów domowego wyposażenia. Komfort codziennego życia w dużym stopniu zależy od łatwości ich obsługi, a wydatki na paliwo stanowią znaczną część corocznych kosztów eksploatacji budynku. Wybór tego urządzenia powinien być dobrze przemyślany. Szeroką ofertę pieców centralnego ogrzewania różnego typu znaleźć można w ofercie naszego sklepu Tanie Ogrzewanie.

czytaj całość »
Jak dobrać właściwie kocioł co gazowy kondensacyjny?
Jak dobrać właściwie kocioł co gazowy kondensacyjny ?

Jak dobrać właściwie dobry gazowy kocioł co kondensacyjny ? Wybór piecy na rynku jest duży, rozwiązań wiele a chcemy kupić kocioł gazowy na lata, solidny oraz oszczędny. Wieloletnie doświadczenie naszych instalatorów oraz opinie użytkowników pomagają niewątpliwie dobrać odpowiedni piec gazowy, z którego będziecie Państwo zadowoleni. 

 

czytaj całość »
Kotły Ecodesign. Co musisz wiedzieć?
Kotły Ecodesign. Co musisz wiedzieć?

Kotły Ecodesign to urządzenia zgodne z wymogami energetyczno-emisyjnymi dyrektywy parlamentu europejskiego, zwanej ekoprojektem. Określa ona znacznie szersze wytyczne, niż dotychczasowy podział. Zgodnie z tymi założeniami kocioł musi spełniać wymagania normy dla pracy z daną mocą nominalną. Urządzenia te są w stanie zapewnić wysoką sprawność działania przy niskim stopniu emisji zanieczyszczeń przez cały okres eksploatacji. Kotły zgodne z założeniami Ecodesignu znaleźć można w ofercie sklepu TanieOgrzewanie.pl.

czytaj całość »
Kotły co zgazowujące drewno z ekranami antykorozyjnymi
Kotły co zgazowujące drewno z ekranami antykorozyjnymi

Coraz popularniejsze stają się kotły c.o zasypowe na drewno w technologii zgazowania ( na tzw holzgas ). Tańsze modele, których cena jest niższa mają słabsze wyposażenie oraz brak pewnych kluczowych elementów wpływających na żywotność pieca na holzgas. Jakie to są ?

czytaj całość »
Autoryzacja Mitsubishi pompy ciepła
Autoryzacja Mitsubishi pompy ciepła

Nasza firma jest certyfikowanym partnerem Mitsubishi. Oferujemy sprawdzone i niezawodne pompy ciepła działające nawet do -28 st C. Pompa ciepła Zubadan Mitsubishi to klasa sama dla siebie. Posiada jak cały typoszereg pomp ciepła wiele innowacyjnych rozwiązań i w 100 % produkowana jest w Japonii. 

czytaj całość »
Nowe przepisy do programu Czyste Powietrze już wkrótce!

Nowe przepisy mają usprawnić działanie systemu, skrócić czas decyzji z 90 dni roboczych na 30 dni. Uproszczone mają być kryteria dochodowe dzięki czemu osoby o dochodach wyższych i średnich zyskają lepsze warunki dopłat ale stracą najniżej zarabiający.

czytaj całość »
Kotły c.o. - wszystko, co musisz wiedzieć
Kotły c.o. - wszystko, co musisz wiedzieć

Kotły c.o. potocznie nazywane są również piecami c.o. Należą do grupy urządzeń, w których nośnik ciepła cyrkuluje w obiegu centralnego ogrzewania. Kotły te klasyfikowane są ze względu na rodzaj spalanego paliwa, a także specyfikę zasilania czy obecność funkcji dodatkowych. Umiejętnie dobrany piec nie tylko korzystnie wpływa na komfort grzewczy, ale też obniża koszty eksploatacyjne. Bogatą ofertę kotłów c.o. posiada sklep Tanie Ogrzewanie.

czytaj całość »
Jak dobrać właściwy piec z podajnikiem na zrębki i trociny?
Jak dobrać właściwy piec z podajnikiem na zrębki i trociny ?

Piece c.o z podajnikiem na zrębki i trociny wymagają dodatkowego miejsca w kotłowni, gdyż posiadają wieksze kosze na paliwo niż tradycyjne kotły c.o na ekogroszek czy pellet. Należy bowiem pamiętać, że zrębka i trocina jest mniej kaloryczna oraz ma mniejszą gęstość czyli wartość nasypową - wymusza to większe gabaryty pojemnika na opał. 

czytaj całość »
Awaryjne zasilanie ups do pieca lub kotłowni na pellet
Awaryjne zasilanie ups do pieca lub kotłowni na pellet

Dużo klientów pyta się jak będzie działać urządzenie grzewcze, które planują zakupić gdy będzie awaria prądu. Obecnie nie ma już grawitacyjnych instalacji i pieców z ręczną regulacją, dlatego każde urządzenie grzewcze jeśli ma grzać przy zaniku prądu musi być podłączone do systemu ups - awaryjnego zasilania. Są bowiem rejony w Polsce, gdzie dość cyklicznie mamy spadki napięcia lub wyrywkowe przerwy w dostawie energii elektrycznej np. Mazury, Podkarpacie. Klienci się skarżą nie tylko na podtrzymanie wówczas działania samego pieca c.o ale też na szkody związane z przepięciami instalacji i spadkami napięcia. 

czytaj całość »
Do czego jest bufor ciepła?
Do czego jest bufor ciepła ?

Bufory ciepła mają funkcję akumulacji energii cieplnej z różnych źródeł ciepła. Dlatego stosuje się je głównie do magazynowania nadmiaru energii z pieca na słomę czy węgiel. Częstym rozwiązaniem jest stosowanie buforów ciepła do kotłowni biwalentnych - czyli z różnymi źródłami ciepła np.: kocioł na paliwo stałe + kominek + solary lub kolektory PV itp.

Poza magazynowaniem energii cieplnej bufory mają jeszcze wiele innych zalet. Do czego jest zatem bufor ? Jakie korzyści są z jego montażu ?

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl