
Podczas tegorocznych targów DREMA w Poznaniu pokazaliśmy mobilne systemy grzewcze do ogrzewania fabryk, hal produkcyjnych czy budynków komunalnych. Otrzymaliśmy złoty medal targów poznańskich DREMA 2022 za mobilny system utylizacji odpadów.
Doradztwo techniczne
tel. +48 606 694 669
tel. +48 795 944 258
sklep@tanieogrzewanie.pl
Kraków 30-864
ul. Nad Serafą 56
tel. +48 606 694 669
krakow@tanieogrzewanie.pl
Warszawa 00-831
ul. Twarda 44
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl
Babięta 11-710
ul. Zyzdrojowy Piecek 12 B
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl
Kielce 25-131
ul. Janczarska 9
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl
Grudziądz 86-300
ul. Chopina 21
tel. +48 795 944 259
sklep@tanieogrzewanie.pl
Podczas tegorocznych targów DREMA w Poznaniu pokazaliśmy mobilne systemy grzewcze do ogrzewania fabryk, hal produkcyjnych czy budynków komunalnych. Otrzymaliśmy złoty medal targów poznańskich DREMA 2022 za mobilny system utylizacji odpadów.
Od 29.04.2022 można uzyskać od 7 do 21 tys zł na zakup i montaż pompy ciepła w domu o podwyższonym standardzie energetycznym. Program Moje Ciepło skierowany jest do właścicieli nowych budynków a nie do starszych budynków jak inny program rządowy Czyste Powietrze, który dotuje nie tylko pompy ciepła ale też kotły co na biomasę.
Ze względu na niestabilne i rosnące ceny wielu nośników energii, w tym węgla, gazu i pelletu wielu klientów pyta nas czym grzać w 2022. Z sytuacji gospodarczej w Europie nie wynika jednoznacznie, które paliwa będą tanieć albo drożeć w przyszłości. Dlatego wielu klientów wybiera rozwiązanie przejściowe – kupują zbiorniki buforowe akumulacyjne i podłączają do nich grzałki elektryczne. Czy takie rozwiązanie zastąpi nam kocioł centralnego ogrzewania ?
Niewielu klientów wie, że etykiety energetyczne dla kotłów na paliwo stałe wprowadzono od 1 kwietnia 2017 czyli ponad 5 lat temu. Producenci kotłów na biomasę i opał stały od wielu lat mają obowiązek dostarczać swój sprzęt razem z drukowaną etykietą, na której znajdziemy klasę efektywności energetycznej ogrzewania pomieszczeń - od najsłabszej G do A++ lub w nowszej wersji od D do A+++.
Kotły co klasy A+ i wyżej mają najwyższe parametry sprawności średniorocznej oraz niską emisję spalin.
Rosnące ceny gazu i pelletu oraz węgla skłaniają klientów do poszukiwania innowacyjnych alternatywnych źródeł energii dla tych paliw. Na pewno interesujacym rozwiązaniem do grzania domu czy firmy są kotły dwupaliwowe typ kombi. Takie piece hybrydowe spalają ekologicznie dwa paliwa i dają znacznie większą niezależność energetyczną użytkownikowi.
Czy warto się interesować się takimi systemami grzewczymi ? Czy są one godne polecenia ?
Z opinii naszych klientów absolutnie tak, cieszą się one dużym zainteresowaniem klientów i dobrą opinią użytkowników.
Od ponad 2 lat, zbiorniki akumulacyjne czyli nazywane popularnie bufory ciepła są obowiązkowym wyposażeniem kotłowni na opał stały w przypadku montażu kotła z ręcznym zasypem paliwa. Buforów ciepła wymagają też obowiązkowo wszystkie programy dotacji na wymianę i modernizację kotłowni w tym rządowy Czyste Powietrze.
Jak zatem dobrać odpowiedni bufor ciepła do kotła c.o na paliwa stałe ?
Norma EN 303-5 wskazuje na dobór wg wzoru : 50 l na 1 kW energii cieplnej kotła grzewczego
Rok 2022 przywitał nas gigantycznymi podwyżkami cen gazu. Pokazywane są w mediach rachunki grozy, gdzie niektóre budynki użyteczności publicznej czy komercyjne mają podwyżki cen gazu o kilkaset procent. Gaz to ekologiczne i wygodne paliwo do grzania.
Jest wiele alternatyw dla gazu na rynku – zarówno dla domu jak i firmy. Niezależnie czy mówimy o ogrzewaniu domów jednorodzinnych czy budynków komercyjnych mamy wciąż tańsze paliwa w Polsce niż gaz. Dodatkowo paląc biomasą mamy 100 % niezależność energetyczną od cen gazu na przyszłość. Biomasa jest zatem doskonałym rozwiązaniem dla biznesu i domu do ekologicznego grzania.
Dlaczego warto wygrzać skutecznie posadzkę pod ogrzewanie podłogowe ?
Jeśli nie będzie wystarczająco ususzona posadzka, powstaną potem pęknięcia lub mikropęknięcia, które po ułożeniu płytek mogą wygenerować szkody na podłodze i konieczność jej naprawy. Taka naprawa może kosztować sporo !
Jaki kocioł co na pellet wybrać do niskich kotłowni i małych pomieszczeń. Nasz sklep posiada szeroką ofertę takich kotłów i kominków z płaszczem wodnym. Zapraszamy do kontaktu z nami - dobierzemy właściwy. W tym artykule opisujemy jeden z nich - jest to model Compact pellet firmy Cichewicz-kotły c.o. Ten model pieca na pellet sprzedaje się dobrze od lat w naszej firmie.
Domy o powierzchni 80 m2 lub 100 m2 też trzeba ogrzać, więc musimy dobrać sprawny i skuteczny piec centralnego ogrzewania na pellet bo zazwyczaj inny model się nam nie zmieści np.: z podajnikiem na eko groszek.
Technologia zdalnego sterowania i kontrolowania kotłowni jest już dostępna w Państwa domu. Przez smartfona, tableta lub komputer można sterować kotłem co na pellet naszej firmy np.: Compact.
Wielu użytkowników mieszka w pewnej odległości od miejsca pracy. Odległość, korki, zakupy powodują, że większość czasu w tygodniu spędzamy poza domem. Będąc zatem z daleka od domu możemy w pełni kontrolować pracę naszego pieca oraz temperaturę w domu.
Jeden z naszych klientów na Mazurach wymieniał ostatnio kotły na paliwo stałe tj drewno. Były to piece marki Viessmann na polana drewna – zgazowujące czyli na tzw holzgas. Wybór padł na nowocześniejsze modele kotłów c.o na zgazowanie firmy Attack – seria DPX.
W programie „Czyste Powietrze” po nowych zmianach można ubiegać się o dofinansowanie na demontaż nieefektywnego źródła ciepła na paliwo stałe i zastąpienie go kotłami grzewczymi na pellet drzewny lub pelet o podwyższonym standardzie. Decydując się na urządzenie typu pierwszego, można uzyskać zwrot max. 30% kosztów kwalifikowanych inwestycji (do 6.000 zł), a wybierając „podwyższony standard” już nawet max. 45% kosztów kwalifikowanych inwestycji (do 9.000 zł).
Wielu klientów pyta nas o pomoc w wypełnieniu wniosku na dotację w ramach Stop Smog Czyste Powietrze. Poniższy film pokazuje krok po kroku wypełnienie wniosku. Czas wypełnienia wniosku to ok 45 minut, trzeba mieć jednak przygotowanych sporo danych w tym m.in. nr konta, dane osobiste, dane domu w tym nr księgi wieczystej, deklaracje podatkowe i informacje o dochodach. Więcej nam czasu zajmie przygotowanie kompletu dokumentów niż samo napisane wniosku, który piszemy online.
Od 2022 roku palić będzie można wyłącznie we wkładach kominkowych lub kominkach i piecach wolnostojących, które posiadają certyfikat ecodesign. Dlatego perspektywiczny jest obecnie zakup wyłącznie takich urządzeń grzewczych, które będziemy mogli używać przez kolejnych wiele lat.
Co to jest ekoprojekt ? – to dyrektywa dotycząca emisyjności i sezonowych sprawności urządzeń grzewczych niezależnie czy na drewno, brykiet czy pellet. Biorąc pod uwagę w/w przepisy warto inwestować w zakup wyłącznie certyfikowanego kominka.
To pytanie przed wszystkimi przyszłymi użytkownikami kotłowni na pellet i biomasę. Ofert jest dużo, większość rozwiązań zbliżonych - zresztą idea działania pieca i palnika na pellet jest wszędzie taka sama. Mamy kosz na granulat, podajnik i palnik z samoczynnym zapłonem czyli rozpalaniem i wygaszaniem. Paliwo jest automatycznie podawane, rozpalane w palniki i potem dawkowane. Peletki są prasowane, suche trociny więc szybko się rozpalają a ich granulacja 6 lub 8 mm pozwala na precyzyjne podawanie do palnika. Dzięki czemu piece na pellet są naprawdę oszczędne !
Bio kominki czy inaczej eko kominki na biopaliwa są alternatywą dla tradycyjnych wkładów grzewczych. Są znacznie tańsze w zakupie i zasilane paliwem żelowym płynnym. To paliwo podczas spalania nie wytwarza dymu ani zapachu, a daje efekt działającego kominka. Nie mamy też popiołu do wynoszenia i co najważniejsze – nie potrzebujemy komina. Instalacja biokominka to same palenisko czyli jest szybka i prosta.
Nowe przepisy prawa budowlanego, ograniczające lokalizację kotłowni z poziomu -1, w istotny sposób wpływają na dobór właściwego kotła grzewczego. Szczególnie w przypadku modernizacji istniejących obiektów w/w przepis często uniemożliwia lokalizowanie kotłowni w piwnicy a w budynku nie ma wolnych pomieszczeń technicznych czy gospodarczych na adaptację pod kotłownię. Co wówczas robić ? Rozwiązaniem są kotłownie wolnostojące typ slim – kotły co w obudowach kontenerowych
Możemy całą kotłownię przenieść na zewnątrz do specjalnego przenośnego kontenera technicznego będącego jednocześnie obudowa kotła grzewczego. Takie rozwiązanie może pełnić funkcję alternatywnego zastępczego źródła ciepła, nie tylko przejściowo np. na okres remontu ale też docelowo. Ma bowiem wszystkie funkcje wolnostojącej kotłowni: wentylację, komin, osprzęt i zabezpieczenie hydrauliczne.
Zbiorniki akumulacyjne hybrydowe - kombinowane - to dwa zbiorniki w jednym: do grzania c.o oraz c.w.u. Są one droższe niż tradycyjne zbiorniki buforowe pojemnościowe - czy warto dopłacić za nie ?
W poniższej poradzie naszego eksperta znajdą państwo informacje na temat doboru, montażu i zastosowania zbiorników buforowych kombinowanych z instalacją c.o z piecem grzewczym na pellet, pompą ciepła czy instalacją fotowoltaiczną lub solarną.
Cena pompy ciepła zależy od wielu czynników. Koszty inwestycji w taką instalację z czasem na pewno się zwrócą. Pobór ciepła z nieorganicznych zasobów energii pochodzenia naturalnego stanowi ekologiczną alternatywę zarówno dla kotłów olejowych, jak i ogrzewania elektrycznego. Pompa ciepła zawsze powinna być indywidualnie dobierana do możliwości architektonicznych i położenia obiektu. Szeroką ofertę tych urządzeń posiada sklep Tanie Ogrzewanie.
Popularność nowoczesnych kotłów c.o. z podajnikiem na pellet i ekogroszek wzrasta. Duży wpływ ma na to dofinansowanie na zakup takich urządzeń w programie Czyste Powietrze. Drugim powodem zainteresowania klientów takim rozwiązaniem jest wygoda i coraz mniej czasu na obsługę kotłowni. Wszyscy jesteśmy zabiegani, czas jest towarem deficytowym i nie dziwi fakt, że poszukujemy automatycznym bezobsługowych systemów grzewczych. Nowoczesna technika idzie nam naprzeciw, bo czasy starych ręcznych pieców na węgiel odchodzą już bezpowrotnie.