.

Kocioł piec na pellet i drewno holzgas Sigma Dual 20 kW 5 klasy

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 10 dni
Cena: 16 990,00 zł 16990.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

 

KOCIOŁ C.O. ZGAZUWUJĄCY DREWNO (HOLZGAZ) CICHEWICZ SIGMA HYBRID DUAL  

MODEL: 20

Moc kotła to 20 kW (2,0 m2)

POWIERZCHNIA OGRZEWALNA 200 m2 

Wymiary kotła SIGMA:

wysokość -1750mm, szerokość -750mm, głębokość bez palnika - 980 mm

głębokość z palnikiem - 1310mm

Jedyny kocioł c.o produkowany w Polsce, dopuszczony na dwa paliwa do użytkowania i montazu zgodnie z aktualnymi rozporządzeniami m.in Rozporządzeniem Ministra Przedsiębiorczości z dnia 21 lutego 2019. Kocioł spala automatycznie pellet i w ręcznym załadunku drewno opałowe - 50 cm szczapy drewna. Przełącza sie automatycznie między drewnem a pelletem tzn kiedy wygasnie drewno palnik pelletowy startuje samoczynnie na podtrzymanie temperatury zadanej. Obniża to drastycznie koszty pelletu.

Co nas odróżnia od innych kotłów dostępnych na rynku:

- pojemna komora na 50 cm kawałki drewna
- wymiennik rurowy wodny z rur grubościennych zapewniających kilkunastoletnią trwałość kotła
- tylnia część kotła w płaszczu wodnym co podwyższa średnioroczną sprawność i wydajność pieca
- różne wersje automatyki w tym też sterowanie obiegami grzewczymi i przez internet
- większa komora = dłuższa stałopalność urządzenia
 
Jedyny kocioł c.o produkowany w Polsce, dopuszczony na dwa paliwa do użytkowania i montazu zgodnie z aktualnymi rozporządzeniami m.in Rozporządzeniem Ministra Przedsiębiorczości z dnia 21 lutego 2019. Kocioł spala automatycznie pellet i w ręcznym załadunku drewno opałowe - 50 cm szczapy drewna. Przełącza sie automatycznie między drewnem a pelletem tzn kiedy wygasnie drewno palnik pelletowy startuje samoczynnie na podtrzymanie temperatury zadanej. Obniża to drastycznie koszty pelletu.

Sigma Dual 20 KW to NOWE na rynku urządzenie wielopaliwowe, przystosowane do spalania drewna w formie polan oraz dzięki wbudowanemu palnikowi- granulatu trocinowego w formie pellet.Zastosowanie oddzielnych komór spalania pozwala na palenie drewnem bez konieczności demontażu palnika peletowego. Jeden regulator obsługuje dwa kotły: kocioł na drewno oraz kocioł pelletowy. Kocioł Sigma posiada 5 klasę efektywności ( najwyższą)  co umożliwia dotację na jego zakup.

Jest to kocioł skierowany do użytkowników poszukujących alternatywy dla ogrzewania gazowego lub olejowego pragnących spalać paliwa stałe przy jak najmniejszej obsłudze i wysokim komforcie cieplnym. Kocioł Sigma Cichewicz to kocioł z technologii zgazowania lub jak niektórzy piszą odgazowania drewna przez zjawisko spalania gazu drzewnego tzw holzgasu .

Sigma Dual spala drzewo na zasadzie zgazowania czyli procesu pirolizy a pellet z wysoką sprawnością w specjalnym żeliwnym palniku peletowym z pneumatycznym czyszczeniem  i modulacją mocy, Kocioł posiada wentylator wyciągowy i zaawansowaną automatykę sterującą palnikiem i spalaniem drewna,

Sigma Dual znajduje zastosowanie w ogrzewaniu zarówno domów jednorodzinnychja również warsztatów, obiektów użyteczności publicznej czy też budynków przemysłowo-handlowychoraz innych obiektów.

Kocioł przetestowany na Politechnice Poznańskiej w labolatorium kotłów grzewczych.

Kotły c.o na tzw "Holzgas" czyli gaz drzewny są alternatywą dla kotłów węglowych czy na eko groszek - są zdecydowanie bardziej ekologiczne, posiadają 5 klasę sprawnośći. Spalanie drzewa odbywa się bowiem poprzez proces pyrolizy czyli zgazowania drewna - który idealnie wyjaśnia film instruktażowy PONIŻEJ - zapraszamy do jego obejrzenia.

Do kotłów Sigma Dual zalecane jest drewno opałowe w postaci polan o wilgotności 15-20%, średnicy 10-20 cm i o długości mniejszej o około 5cm od głębokości komory.

Drewno powinno być z drzew liściastych o dużej twardości, takich jak: dąb, buk, akacja, jesion czy grab. Mogą być to również drewna miększe z: brzozy czy topoli.

Do palnika MOC zalecany jest pellet o średnicy 6 do 8mm, długości 5-30mm (20% o długości do 45mm), o maksymalnej zawartości popiołu do 2%.Maksymalna wilgotność pellet nie powinna przekraczać 10%.

Wartość opałowa pellet powinna być większa od 17,5 MJ/kg.

  • Automatyzacja procesu spalania
  • Stałopalność 2-7dni na jednym załadunku (pellety)
  • Prosta obsługa 
  • Możliwość rozbudowy i konfiguracji automatyki
  • Podwójne palenisko                

Sklep internetowy tanieogrzewanie.pl umożliwia klientom zakup pomp ciepła, kotłów i piecy w cenach producenta poprzez internet oraz w sieci sklepów instalacyjnych. Możliwy jest odbiór kotła c.o w naszych sklepach zlokalizowanych w miejscowościach: Płońsk, Warszawa, Radom, Grudziądz, Lublin, Gorzów Wielkopolski, Debno, Olsztyn, Kielce. Naszym klientom oferujemy ponadto kotły co na raty, pomoc w uzyskaniu dofinansowania na piec czy kocioł oraz montaż i serwis gwarancyjny/pogwarancyjny.     

Specjalizujemy się w kompleksowym wyposażeniu systemów grzewczych. Jako producent oraz importer wysokiej jakości kotłów C.O dobierzemy Państwu najbardziej optymalne rozwiązanie. Umów się na bezpłatny obmiar i dobór kotła.Dysponujemy bazą instalatorów w całej Polsce

Kontakt telefoniczny:  + 48 606 694 669    sklep@tanieogrzewanie.pl       

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl