.

Bufor akumulator ciepła zbiornik 800 l

f3f6fa172708dce6c30b649918eacbb0
  • promocja
Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 2 490,00 zł 2 890,00 zł 2490.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Thermoflux
Kod produktu: 1037

Opis

Zbiornik akumulacyjny 800 l (waga 98 kg bez izolacji, w opcji izolacja termiczna)

Bufor ciepła - akumulacyjny zbiornik ze stali czarnej, izolowany termicznie - służy do zabezpieczenia instalacji c.o z kotłem na opał stały np: holzgas albo do podłączenia paru obiegów grzewczych ze sobą. Wówczas zbiornik buforowy pełni funkcję sprzęgła hydraulicznego.

Zbiorniki akumulacyjne 800 l mogą pracować i przyjmować energię cieplną z pieca o mocy nawet 20 kW. Pasują do wielu kotłów m.in: Defro, Heiztechnik, Cichewicz, Stalmark, Lazar, Kostrzewa czy Tekla. Można podłączyć go do praktycznie każdego pieca co na opał stały niezależnie czy zasilany jest drewnem, peletem czy ekogroszkiem. 

Należy jednak pamiętać, że zgodnie z aktualnymi przepisami, zbiornik akumulacyjny jest obowiązkowym wyposażeniem kotłowni na paliwa stałe z ręcznym zasypem węgla lub drewna. Niezależnie czy mówimy o kotle na gaz drzewny czy klasyczny dolne spalenie - musza być zamontowane z buforem. Jest to wymóg niezbędny do otrzymania dofinansowania w programie Czyste Powietrze. 

W przypadku kotłów grzewczych na pelleta czy biomasę, nie jest to już niezbędne wyposażenie ale wielu producentów zaleca je. Szczególnie w przypadku podłączenia pieca z podajnikiem z innymi mediami: solarami czy kotłem gazowym lub kominkiem z płaszczem wodnym. Wówczas bufor ciepła pełni funkcję sprzęgła hydraulicznego i pozwala połączyć ze sobą nawet 3-4 obiegi grzewcze. 

Korzyści z zastosowania zbiornika akumulacyjnego:

  • obniżenie zużycia paliwa nawet do 50 % - kiedy piec nie pracuje a woda z bufora zasila instalację nie zużywamy praktycznie w ogóle opału
  • lepsze wyregulowanie instalacji
  • wydłużenie żywotności kotłowni
  • obniżenie emisji bo kocioł pracujący z buforem działa na mocy znamionowej czyli optymalnej do ekologicznego spalania 

Wymiary zbiornika:

wysokość 189 cm

średnica zbiornika 75 cm

średnica zbiornika z izolacją 100 cm

stal czarna 2,5 mm

króćce 1,5 cala

Z racji na wymiar bez izolacji, bojler przejdzie przez drzwi 80 cm, zmieści się do niemal każdej kotłowni z racji na swoje kompaktowe wymiary.  Bufor 800 l zmieści się też do niskiej kotłowni o wysokości do 2 m.

Zbiornik akumulacyjny to dodatkowy wydatek, ale jego cena w naszym sklepie jest naprawdę atrakcyjna, szybko się zwróci zakup gdyż oszczędzamy na opale - już oszczędność 2 tony pelleta lub ekogroszku zwrócą nam w pierwszym sezonie zakup bufora. Należy o tym pamietać.  

 

 

 

 

          

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl