Dział Handlowy

Doradztwo techniczne
tel. +48 606 694 669
tel. +48 795 944 258
sklep@tanieogrzewanie.pl

Dział marketingu

tel. +48 501 174 272
marketing@cichewicz.pl

Sklepy woj. małopolskie

Kraków 30-864
ul. Nad Serafą 56
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl

Sklepy woj. mazowieckie

Warszawa 00-831
ul. Twarda 44
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl

Sklepy woj. warm.-maz.

Babięta 11-710
ul. Zyzdrojowy Piecek 12 B
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl

Sklep woj. świętokrzyskie

Kielce 25-131
ul. Janczarska 9
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl

Sklep woj. kuj-pomorskie

Grudziądz 86-300
ul. Chopina 21
tel. +48 795 944 259
sklep@tanieogrzewanie.pl

Dział części zamiennych

Zamówienia
tel. +48 601 155 950

Części zamienne
czesci_zamienne@cichewicz.pl

Opcje przeglądania

Usługa montażu kotła, pieca czy pompy ciepła jest wykonywana przez wyspecjalizowaną ekipę montażową. Nasza firma zatrudnia i współpracuje wyłącznie z fachowcami z referencjami i pozytywnymi opiniami klientów. Obsługujemy teren całej Polski i możemy zainstalować każde urządzenie grzewcze samodzielnie lub wykonać całą kotłownię pod klucz. Niezależnie czy modernizacja kotłowni, wymiana starego pieca na nowy czy instalacja nowej jednostki grzewczej w nowobudowanym domu - obsłużymy fachowo każdą inwestycję.

Jak wygląda dobór i proces instalacji źródła ciepła ?

Najpierw doradca techniczny lub inżynier z naszej firmy jedzie na bezpłatny obmiar kotłowni do klienta. Może być to kotłownia w domu jednorodzinnym ale też przemysłowa w hali, hotelu, szkole czy obiekcie komunalnym. Budujemy też kotłownie wolnostojące lub kontenerowe w wersji mobilnej. Nie wymagają one wówczas pozwolenia na budowę i decyzji środowiskowo formalnych. 

Po uzgodnieniu z inwestorem budżetu oraz rodzaju optymalnego źródła ciepła, nasi inżynierowie wykonują rzut technologii kotłowni do akceptacji przez klienta. Po uzgodnieniu technologii kotłowni następuje etap wyceny. Cena kotłowni oraz montażu zależy nie tylko od rodzaju wybranej i zastosowanej technologii ale też użytych komponentów. Staramy się instalować pompy, zestawy ciśnieniowe, zawory i osprzęt wyłącznie sprawdzonych producentów. Zazwyczaj oferujemy klientowi dwie opcje - droższą i tańszą. Różnią się one nie tylko ceną ale też rodzajem zastosowanego sterowania i osprzętu: np: sterowanie kotłowni przez internet itp. 

Sam montaż kotła, pieca czy kominka odbywa się w terminie uzgodnionym przez klienta. Zajmuje on zazwyczaj od 1 do 2 dni - zależy od tego czy to modernizacja kotłowni czy nowa instalacja. Jeśli musimy zdemontować stary piec, zmienić rodzaj zabezpieczenia instalacji np: z otwartej na zamkniętą  -to czas montażu kotłowni jest trochę dłuższy. Cena i czas montażu pieca zależy też od wyposażenia kotłowni - czy jest to kocioł c.o samodzielny czy kotłownia hybrydowa z dwoma źródłami ciepła i zbiornikiem akumulacyjnym. 

Ważnym aspektem wpływającym na cenę i czas instalacji pieca czy pompy ciepła to stopień przygotowania samego pomieszczenia pod kotłownię - liczy się dostęp - czy jest to pomieszczenie w piwnicy czy na poziomie 0 a także czy mamy komin i jeśli tak to o jakich parametrach. W przypadku pompy ciepła liczy się też miejsce wokół domu gdzie możemy zlokalizować system drenażu oraz montażu jednostki zewnętrznej pompy.

Dla budownictwa jednorodzinnego stosujemy stawki vat 8% przy montażu, co obniża koszty inwestycji. W przypadku budownictwa komercyjnego zastosowana stawka VAT wynosi 23 %. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl