Dział Handlowy

Doradztwo techniczne
tel. +48 606 694 669
tel. +48 795 944 258
sklep@tanieogrzewanie.pl

Serwis

serwis@tanieogrzewanie.pl

Zwroty

zwroty@tanieogrzewanie.pl

Faktury

faktury@tanieogrzewanie.pl

Sklepy woj. małopolskie

Kraków 30-864
ul. Nad Serafą 56
tel. +48 606 694 669
krakow@tanieogrzewanie.pl

Punkt odbioru woj. mazowieckie

Warszawa 00-831
ul. Twarda 44
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl

Punkt odbioru woj. warm.-maz.

Babięta 11-710
ul. Zyzdrojowy Piecek 12 B
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl

Punkt odbioru woj. świętokrzyskie

Kielce 25-131
ul. Janczarska 9
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl

Punkt odbioru woj. kuj-pomorskie

Grudziądz 86-300
ul. Chopina 21
tel. +48 795 944 259
sklep@tanieogrzewanie.pl

Opcje przeglądania
Palnik retortowy standard 25kW Palnik retortowy standard 25kW
Producent: Futura
Cena:

2 337,00 zł

szt.
zobacz więcej
Palnik samoczyszczący Eco-Palnik VIP 15 kW Palnik samoczyszczący Eco-Palnik VIP 15 kW
Producent: CWD
Cena:

5 200,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość

Palniki na biomasę i pellet

Palniki na pellet stosowane są do modernizacji kotłów olejowych oraz do paliw stałych, w celu wymiany  opału na granulat z biomasy. Zmiana ta pozwala na zastosowanie odnawialnego paliwa, o wysokiej sprawności energetycznej oraz niskiej emisji spalin i dwutlenku węgla do atmosfery. Ponadto pellet jest paliwem łatwym w przechowywaniu, nietoksycznym i niepowodującym zabrudzeń.

Palnik do pelletu jest urządzeniem niemal bezobsługowym, konieczne jest jedynie regularne uzupełnianie zbiornika. Palniki na pellet nie wymagają również czyszczenia – wyposażone są one w specjalne systemy samoczyszczące, usuwające powstały wskutek spalania popiół, dzięki czemu piece działają z wyższą sprawnością. Specjalne sterowniki pozwalają na współpracę pieca z termostatem pokojowym oraz zdalny nadzór jego pracy. Palnik do pelletu to doskonały sposób na zmianę kotła do paliw stałych na rozwiązanie bardziej ekologiczne.

Palnik na pelet to ciekawe rozwiązanie do modernizacji praktycznie każdego pieca c.o. Większość jednostek da się rozbudować o taki palnik, wymagana jest tylko odpowiednio przestrzenna komora zasypowa oraz wielkość drzwiczek paleniska tak aby zmieściły głowicę palnika na pellety. 

Ciekawą alternatywą dla palników na pellet są modele na zrębki, trociny i inne biopaliwa np: owies. Takie zestawy automatycznego spalania biomasy są droższe ale spalają tańsze paliwa. Palniki na zrębki, trociny, owies i inne rodzaje biomasy wymagają większych komór spalania gdyż produkują więcej gazów spalinowych przez co nie każdy kocioł czy piec nadaje się do modernizacji na zrębki czy troty. 

Nasza firma modernizowała już kotły firm: Viessmann, Cichewicz, Defro, Zębiec, Pleszew, Kołton, Ogniwo itp. Palniki na pelet można zastosować także do większości zasypowych pieców innych marek np: Rakoczy, Drewmet, Ogniwo, Sas, heiztechnik, Kostrzewa itp.

Niektórzy producenci kotłów c.o stosują do swoich urządzeń grzewczych dość proste konstrukcje palników. Nie posiadają one zaawansowanych systemów czyszczenia, usuwania szlaki, modulacji mocy itp. W takim przypadku można zastąpić fabryczny prosty palnik dużo bardziej innowacyjnym. Nasze palniki sa renomowanych dostawców tj:  Skiepko ecopalnik, Kipi, Pellas, Cichewicz m.o.c. oraz Brenner.

Każdy palnik oferowany przez naszą firmę posiada mechaniczny system usuwania szlaki i popiołu. Naszym zdaniem taki system odpopielenia jest gwarantem optymalnego spalania pelletu Jest też systemem bezpieczeństwa jednostki gdyż jeśli palnik na pellety będzie miał dużo popioł i szlaki, szybko się zapełni i może spowodować do pożar palnika albo nawet całej kotłowni. Dlatego nasza firma odradza palniki z czyszczeniem powietrznym, które nie jest efektywne i może prowadzić do obniżenia sprawności spalania a nawet cofania się płomienia - np: stosowane kiedyś szeroko w palniku Kostrzewa itp. Palniki 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl