Dział Handlowy

Doradztwo techniczne
tel. +48 606 694 669
tel. +48 795 944 258
sklep@tanieogrzewanie.pl

Serwis

serwis@tanieogrzewanie.pl

Zwroty

zwroty@tanieogrzewanie.pl

Faktury

faktury@tanieogrzewanie.pl

Sklepy woj. małopolskie

Kraków 30-864
ul. Nad Serafą 56
tel. +48 606 694 669
krakow@tanieogrzewanie.pl

Punkt odbioru woj. mazowieckie

Warszawa 00-831
ul. Twarda 44
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl

Punkt odbioru woj. warm.-maz.

Babięta 11-710
ul. Zyzdrojowy Piecek 12 B
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl

Punkt odbioru woj. świętokrzyskie

Kielce 25-131
ul. Janczarska 9
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl

Punkt odbioru woj. kuj-pomorskie

Grudziądz 86-300
ul. Chopina 21
tel. +48 795 944 259
sklep@tanieogrzewanie.pl

Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Kogeneratory

Kogeneracja czyli wytwarzanie energii skojarzonej to nowy segment rynku techniki grzewczej. Możemy bowiem grzać czyli produkować energię cieplną a zarazem wytwarzać też energię elektryczną. Przy obecnych rosnących stawkach energii elektrycznej inwestycja szybko się zwróci. Dodatkowym atutem są liczne programy dofinansujące zakup kogeneratorów. Kogeneracja opiera się wytworzeniu energii elektrycznej przez prądnicę zasilaną silnikiem gazowym spalinowym. Silnik taki, wytwarza sam energię cieplną a dodatkowo jego system chłodzenia też absorbuje ciepło. Mamy zatem z jednego urządzenia prąd i ciepło, które możemy zużyć na zasilanie obiektów, hal, hoteli czy magazynów. Kogeneracja szybko zwraca się też w przypadku szklarni, które coraz częściej doświetlają uprawy i zużywają dużo prądu oraz ciepła.

Kogeneratory moga być zasilane paliwam płynnymi np: LNG czy gazem LPG a także biomasą. Dobór systemy kogeneracji to nie tylko wybór paliwa zasilajacego ale przede wszystkim bilans energetyczny budynku. Trzeba szczegółowo uzgodnić odbiór ciepła i możliwości jego zużycia - bez odprowadzenia ciepła nie będzie działać nasz kogenerator. Poza odbiorem ciepła np: do technologii lub procesu termicznego, musimy ustalić harmonogram pracy jednostki. Układ kogeneracji aby się szybko zwrócił powinien pracować 7000 h rocznie czyli w trybie ciągłym. Wymaga to stałego odbioru ciepła.

Do efektywnego wyboru jednostki kogeneracji musimy zatem opracować całą technologię systemu grzewczego wraz z odbiorem ciepła. Nasza firma doradza w zakresie projektowania takich jednostek bazujących na energii odnawialnej OZE. Współpracujemy z biurami projektowymi, auditorami energetycznymi, firmami wykonawczymi. Obsługujemy obszar całej Polski i możemy dostarczyć jednostki w systemie zaprojektuj i zbuduj czyli pod klucz. 

Kogeneracja czyli systemy energii skojarzonej lub hybrydowej to świetne rozwiązanie do optymalizacji źródeł energii cieplnej i elektrycznej. Jest to idealny system dla przedsiębiorstw wykorzystujących całym rokiem duże ilości prądu i ciepła. Dla innych firm jest to niestety ograniczenie, szczególnie jeśli chodzi o stały odbiór ciepła - zdecydowana większość firm ma pobór ciepła tylko sezonowy.

Systemy kogeneracji oparte mogą być na silnikach spalinowych połączonych z generatorami prądu ( rozwiązanie najtańsze ). Atutem jest ich cena, ale mamy ograniczenie mocowe do 1 MW. Większe jednostki kogeneracyjne opierają się na turbinie parowej albo systemie ORC. Systemy ORC mogą bazować na niskim parametrze, dzięki czemu idealnie znajdują zastosowanie w systemach odzysku energii lub jej optymalizacji. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl