Dział Handlowy

Doradztwo techniczne
tel. +48 606 694 669
tel. +48 795 944 258
sklep@tanieogrzewanie.pl

Serwis

serwis@tanieogrzewanie.pl

Zwroty

zwroty@tanieogrzewanie.pl

Faktury

faktury@tanieogrzewanie.pl

Sklepy woj. małopolskie

Kraków 30-864
ul. Nad Serafą 56
tel. +48 606 694 669
krakow@tanieogrzewanie.pl

Punkt odbioru woj. mazowieckie

Warszawa 00-831
ul. Twarda 44
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl

Punkt odbioru woj. warm.-maz.

Babięta 11-710
ul. Zyzdrojowy Piecek 12 B
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl

Punkt odbioru woj. świętokrzyskie

Kielce 25-131
ul. Janczarska 9
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl

Punkt odbioru woj. kuj-pomorskie

Grudziądz 86-300
ul. Chopina 21
tel. +48 795 944 259
sklep@tanieogrzewanie.pl

Opcje przeglądania

Zbiorniki buforowe akumulacyjne

Zbiorniki buforowe i CWU

Zbiorniki buforowe i akumulacyjne są obecnie zgodnie z przepisami obowiązkowym elementem każdej kotłowni na paliwa stałe z piecem zasypowym. Technika akumulacji ciepła znana jest od lat i z powodzeniem stosowana jako obowiązek pod ponad 20 lat w Niemczech czy Szwecji. Umożliwia ona oszczędność emisji i kosztów paliwa nawet do 60 %, wydłuża żywotność kotła poprzez jego pracę na stabilnych parametrach.

Zbiorniki akumulacyjne czy inaczej buforowe znajdują zastosowanie w praktycznie każdej rodzaju instalacji c.o. Mogą pełnić one wiele funkcji: sprzęgła hydraulicznego, akumulatora ciepła, zbiornika zabezpieczającego przed przegrzaniem instalacji itp.

Najczęściej spotykanym zastosowaniem zbiorników akumulacji to sprzęgło hydrauliczne - alternatywa dla wymiennika płytowego, który jest co prawda mniejszy ale ma większe opory hydrauliczne i przez to mniejszą wydajność. 

Kiedy stosujemy bufor ciepła jako sprzęgło hydrauliczne ? 

W przypadku kotłowni hybrydowej lub biwalentnej - tzn takiej, w której występuje parę źródeł ciepła jednocześnie. Jest to bardzo częste obecnie. Mamy bowiem różne ceny nośników energii i często klienci chcą mieć niezależność energetyczną w postaci paru źródeł ciepła - szczególnie w przypadku kombinowanych systemów grzewczych z pompą ciepła i instalacją fotowoltaiczną. 

Połączenie paru niezależnych źródeł ciepła poza aspektem niezależności energetycznej ma też praktyczne zastosowanie - mając do dyspozycji kilka urzadzeń grzewczych mniej je zużywamy.  Jakie kombinacje są popularne i polecane przez instalatorów ?

1. Pompa ciepła z instalacją fotowoltaiczną i piecem na pellet

2. Pompa ciepła z instalacją solarną i piecem kondensacyjnym lub pulsacyjnym gazowym 

3. Pompa ciepła z modułami fotowoltaicznymi i kotłem elektrycznym

4. Kocioł grzewczy na biomasę i układ kogeneracji gazowej lub z biomasy

5. Kocioł c.o zgazowujący drewno i zestaw solarny z kotłem gazowym LPG

Kombinacji jest naprawdę wiele. Wszystko zależy od budżetu klienta i możliwości technicznych budynku i kotłowni.

Zbiornik pojemnościowy może być też użyty jako tradycyjny bufor ciepła - mający za zadanie przyjęcie nadmiaru energii cieplnej z pieca c.o . Ma to zazwyczaj zastosowanie w kotłach c.o z zasypem ręcznym gdzie nadmiar energii jest zawsze uzyskiwany po rozpaleniu całego złoża paliwa np: piece na drewno czy słomę. Akumulując energię do zbiornika, możemy potem ją podawać i dawkować do systemu dystrybucji ciepła np: instalacji grzejnikowej czy podłogowej.

Dość zaawansowaną techniką akumulacji ciepła są zbiorniki kombinowane akumulacyjne - czyli 2 w 1. Mamy do dyspozycji zbiornik akumulacyjny z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej. Jest to rozwiązanie oszczędzające miejsce w kotłowni i optymalizujące energię, gdyż warstwowana ciepła woda w akumulatorze ciepła podgrzewa jednocześnie ciepłą wodę użytkową na potrzeby instalacji c.w.u w domu.

Zbiornik akumulacji ciepła o pojemności 800 i 1000 l ma takie wymiary, aby zmieścić się do każdej kotłowni. Przejdzie po zdjęciu izolacji przez drzwi o szerokości 80 cm - a jego wysokość to 2,1 m czyli mieści się w kotłowni o wysokości 2,2 m 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl