Dział Handlowy

Doradztwo techniczne
tel. +48 606 694 669
tel. +48 795 944 258
sklep@tanieogrzewanie.pl

Serwis

serwis@tanieogrzewanie.pl

Zwroty

zwroty@tanieogrzewanie.pl

Faktury

faktury@tanieogrzewanie.pl

Sklepy woj. małopolskie

Kraków 30-864
ul. Nad Serafą 56
tel. +48 606 694 669
krakow@tanieogrzewanie.pl

Punkt odbioru woj. mazowieckie

Warszawa 00-831
ul. Twarda 44
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl

Punkt odbioru woj. warm.-maz.

Babięta 11-710
ul. Zyzdrojowy Piecek 12 B
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl

Punkt odbioru woj. świętokrzyskie

Kielce 25-131
ul. Janczarska 9
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl

Punkt odbioru woj. kuj-pomorskie

Grudziądz 86-300
ul. Chopina 21
tel. +48 795 944 259
sklep@tanieogrzewanie.pl

.

Piec kocioł na słomę baloty biomasę AgroWarmer 350 - 520 kW

Dostępność: dostępny na zamówienie - kontakt telefoniczny
Cena: 185 000,00 zł

Cena regularna:

185000.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 3.8
Producent: Cichewicz
Kod produktu: 1085

Opis

Kocioł na słomę i biomasę Agrowarmer z ręcznym załadunkiem biopaliwa

Model: 350, 500 

Moc kotła to 350 kW lub 520 kW

Powierzchnia ogrzewania 3500 m2 - 5500 m2

Kotły wodne grzewcze, jednofunkcyjne, niskotemperaturowe przeznaczone do zasilania instalacji wodnych większej mocy np: ogrzewanie hal, kurników, wylęgarni, szklarni, budynków inwentarskich a także magazynów - to właśnie Agrowarmer. 

Oferowane kotły c.o wsadowe na słomę mają powiększoną komorę załadowczą tak aby można aplikować bele i baloty słomy. Spalanie słomy odbywa się na zasadzie jej zgazowania co zapewnia najbardziej efektwny system jej wykorzystania do celów grzewczych. Kotły na słomę posiadają rozbudowany system ceramiki szamotowej co podwyższa ich wagę. Co ważne kotły na słomę oferowane przez naszą firmę mogą być w wersji:

- kocioł wodny grzewczy wsadowy

- piec nadmuchowy do ogrzewania hal, obór czy innych obiektów.

Budowa kotła na słomę i biomasę agro to duża pojemna komora załadowawcza na baloty słomy fi 160 lub 180 - o podwójnej długości oraz wymiennik rurowy ciepła ze specjalnym system dystrybucji powietrza. Spalaniem słomy steruje dedykowany elektroniczny regulator pracy pieca. 

Przy spalaniu słomy trzeba zwrócić uwagę na parę istotnych elementów  : link: jak dobrać właściwy kocioł na słomę 

Najważniejszym jest odpowiednio duży magazyn paliwa - najlepiej pod wiatą oraz swobodny dostęp do samego pieca, musimy bowiem mechanicznie poprzez traktor lub ładowarkę pakować paliwo do kotła.

Kocioł na słomę to ponad 6,5 tony wagi - należy zapewnić odpowiedni fundament oraz możliwość techniczną wstawienia kotła do kotłowni. Jeśli jest z tym problem, oferujemy zabudowę zewnątrzną kotła - w formie kotłowni kontenerowej lub zabudowy dedykowanej kontenerowej, gdzie całość jest termicznie izolowana i obudowana ognioodporną obudową. 

Kotły c.o na bele i baloty słomy to rozwiązanie dla dużych gospodarstw rolnych, należy pamietać że moc 520 kW nie podlega pod przepisy antysmogowe i normę EN 303-5. Nie wymagany jest ekoprojekt i 5 klasa emisji a parametry pieca potwierdza się specjalnym badaniem odbiorczym u klienta. Może okazać się, że w przypadku niektórych gatunków słomy wymagany będzie system recyrkulacji spalin celem obniżenia poziomu emisji NOx a w skrajnym przypadku wymagana może być instalacja oczyszczania spalin złożona z multicyklonu lub elektrofiltru oraz systemu DeNOx.

Kocioł c.o na slomę może być wyposażony w wyjście na montaż palnika biomasowego, co znacznie rozszerza możliwości spalania innych paliw - rozdrobnionych lub granulowanych. Nasza firma specjalizuje się w modernizacji i przeróbkach użytkowanych kotłów na kostki, baloty słomy na biomasowe. Możemy zamontować do takiego pieca system automatycznego spalania biomasy - np: na zrębki, brykiety czy pellet. 

Dlaczego słoma ?

 Ok. 8 ton słomy zbiera się przeważnie z 3 ha pola - taki przelicznik pozyskania balotów słomy z pola trzeba przeliczyć. Słoma należy do kategorii biopaliw pochodzenia rolniczego jest paliwem w pełni odnawialnym. Co ważne, zasoby słomy w przeciwieństwie do zasobów drewna są szybko i cyklicznie odnawialne - bo co roku. Jest to więc idealne paliwo do ogrzewania budynków użyteczności publicznej, szkół, hal, magazynów na obszarach wiejskich, gdzie słoma jest lokalnym zasobem biomasy. 

Do kotła zalecany jest bufor ciepła minimum 8000 l 

Sklep internetowy tanieogrzewanie.pl umozliwia klientom zakup pomp ciepła, kotłów i piecy w cenach producenta poprzez internet oraz w sieci sklepów instalacyjnych. Możliwy jest odbiór kotła c.o w naszych sklepach zlokalizowanych w miejscowościach: Płońsk, Warszawa, Radom, Grudziądz, Lublin, Gorzów Wielkopolski, Debno, Olsztyn. Naszym klientom oferujemy ponadto kotły co na raty, pomoc w uzyskaniu dofinansowania na piec czy kocioł oraz montaż i serwis gwarancyjny/pogwarancyjny.

Liczne referencje potwierdzają dobre opinie użytkowników o naszych kotłach grzewczych. Zapraszamy do współpracy !

Specjalizujemy się w kompleksowym wyposażeniu systemów grzewczych. Jako producent oraz importer wysokiej jakości kotłów C.O dobierzemy Państwu najbardziej optymalne rozwiązanie. Umów się na bezpłatny obmiar i dobór kotła. Dysponujemy bazą instalatorów w całej Polsce

Kontakt telefoniczny:  + 48 606 694 669    sklep@tanieogrzewanie.pl

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl