Promocje
Kocioł c.o piec na drewno zgazowane SLX 30 Attack
Kocioł c.o piec na drewno zgazowane SLX 30 Attack

14 900,00 zł

Cena regularna: 20 200,00 zł

Kocioł c.o  piec kombinowany  Attack SLX 20 kombi pellet drewno
Kocioł c.o piec kombinowany Attack SLX 20 kombi pellet drewno

21 999,00 zł

Cena regularna: 26 400,00 zł

Kocioł c.o 45 kW piec na zgazowanie drewna, brykiet, polana, szczapy Attack DPX profi
Kocioł c.o 45 kW piec na zgazowanie drewna, brykiet, polana, szczapy Attack DPX profi

16 599,00 zł

Cena regularna: 24 600,00 zł

szt.
.

Ecoline Bio kotły piece c.o. na zrąbki, trociny, brykiety 38 kW

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 44 680,00 zł

Cena regularna:

44680.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.8
Producent: Cichewicz
Kod produktu: 1041_20191203134650

Opis

 

Automatyczny piec certyfikowany na programy dotacji w tym czyste powietrze .

MODEL: 35 Moc kotła to 16-38 kW 

POWIERZCHNIA OGRZEWALNA 180-350 m2

Nasz produkt typ Ecoline Bio to kocioł wodny z podajnikiem do centralnego ogrzewania. Jest to urządzenie wielopaliwowe z automatycznym systemem podawania paliwa, przystosowane do spalania biomasy leśnej i odpadowej w tym zrębki, zrzyny, trociny, wióry. Nasz piec może być montowana zarówno w nowych jak i modernizowanych kotłowniach w celu automatyzacji procesu spalania, poprawienia komfortu obsługi jak również ze względu na obniżenie emisji szkodliwych związków do atmosfery.

Biomasa jako paliwo do kotłów staje się coraz bardziej popularna w Polsce i Europie, stąd nie dziwi popularność naszego kotła BIO . Kocioł c.o z podajnikiem i palnikiem biomasowym na wszystko : brykiet, zrębkę , pestki, zboże, trociny , brykiet ze słomy - wszystko to dzięki innowacyjnemu palnikowi schodkowemu z automatycznym odpopielaniem. Posiada on także ceramiczne grzałki dzięki czemu ma automatyczny zapłon i wygaszanie.

Co więcej, dzięki zastosowaniu czujnika spalin a nie fotokomórki jak u konkurencji, pracuje dużo bardziej stabillnie.

Co odróżnia ponadto ten piec od konkurentów ?

  • innowacyjne palenisko ruchome
  • system wygarniaczy i wzmocnione przekładnie
  • różne rodzaje zbiorników paliwa - w tym zewnętrzne silosy
  • możliwość zastosowania celki z nożami tnącymi lub śluzy przesypowej w 2 ślimakowym systemie podawania paliwa. 

Paliwo podstawowe Ecoline Bio 

Do kotła Ecoline Bio  z automatycznym podawaniem paliwa zalecana jest:

- zrębka drzewna

Wartość opałowa nie powinna być niższa niż 16MJ/kg a wilgotność nie powinna przekraczać 30%.

- zrębka o maksymalnych wymiarach do 30 mm.

Paliwo zastępcze :

- pestki wiśni, czereśni lub oliwek, wytłoki, pęty, biomasa odpadowa rolna, owies, brykiet

Co nas odróżnia od konkurencyjnych kotłów:

  • solidność wykonania
  • innowacyjny palnik z elementami żeliwnymi, automatycznym zapłonem i wygaszaniem zapewnia uniwersalność paliw
  • wymiennik rurowy z rur bez szwu o wysokiej sprawności
  • pojemny kosz na biomasę 1 m3 i więcej gdzie konkurencja ma 0,3m3 co starcza na pół doby pracy urządzenia
Dodatkowe zalety kotła Ecoline Bio
  • Konstrukcja kosza zasypowego wraz z mieszaczem zapewnia prawidłowe opadanie do podajnika różnych frakcji paliwa
  • Dla bezpieczeństwa użytkownika klapa kosza zasypowego wyposażona jest w wyłącznik krańcowy, który w przypadku otwarcia klapy wyłącza mieszacz i silnik podawczy
  • Palenisko palnika wykonane jest ze specjalnego stopu żeliwa oraz posiada system nadmuchu powietrza pierwotnego i wtórnego
  • Kocioł posiada 3-fazowy silnik, dzięki któremu w łatwy sposób można regulować pracą podajnika w przód lub w tył
  • Posiada potrójne zabezpieczenie przed cofnięciem się paliwa do zbiornika (silnik trójfazowy, czujnik temperatury podajnika oraz zbiornik z wodą)
  • Posiada podwójne zabezpieczenie termiczne STB zabezpieczające kocioł i instalację przez zbyt wysokim wzrostem temperatury
  • Rozbudowany układ automatyki steruje pracą układu podawczego oraz wentylatora nadmuchowego.
  • Nowoczesny sterownik kotła  obsłuży każdą typową instalację c.o. wyposażoną w pompę obiegową oraz pompę ładującą zasobnik lub pompę mieszającą.
  • Istnieje możliwość rozbudowania układu o sterowanie pogodowe z zaworem mieszającym.
  • Podajnik standardowo znajduje się z prawej strony kotła, istnieje możliwość zamówienia kotła z podajnikiem z lewej strony.

Sklep internetowy tanieogrzewanie.pl umożliwia klientom zakup pomp ciepła, kotłów i piecy w cenach producenta poprzez internet oraz w sieci sklepów instalacyjnych. Możliwy jest odbiór kotła c.o w naszych sklepach zlokalizowanych w miejscowościach: Płońsk, Warszawa, Radom, Kielce, Łódź, Toruń, Grudziądz, Ostróda, Ciechanów, Płock, Łomża, Ostrołęka, Mrągowo, Ełk, Olecko. Naszym klientom oferujemy ponadto kotły co na raty 0%, pomoc w uzyskaniu dofinansowania na piec czy kocioł oraz montaż i serwis gwarancyjny/pogwarancyjny.   

Kocioł jest idealnym zamiennikiem kotła na zrębki Moderator, Hajnówka czy Heiztechnik, posiada zbliżone parametry i emisję . 

Kontakt telefoniczny:  + 48 606 694 669    sklep@tanieogrzewanie.pl       

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl