Kocioł c.o piec na drewno i pellet kombi Magna 20 kW

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 10 dni
Cena: 11 900,00 zł 11900.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 3.14411
Producent: FCC
Kod produktu: 687

Opis

Kocioł c.o typ kombi Magna- certyfikowany w TUV Brno ,posiada 5 klasę emisji i moc 20 kW. 

Spala pellet w sposób całkowicie automatyczny, posiada innowacyjny palnik KIPI rotacyjny i automatykę ecomax 850 - intuicyjny i łatwy w programowaniu.  

Palnik posiada szereg funkcji w tym:

 • automatyczne rozpalania i wygaszanie
 • pełna automatyczna modulacja mocy
 • rotacyjny system głowicy ruchomej w pełni automatyczny

Czym się wyróżnia kocioł na drewno i pellet Bioflux Wbs Magna?

Kotły Bioflux Magna na pellet i drewno  niskoemisyjne, spełniające wymogi programu Czyste Powietrze - oferujemy w mocy od 20 do 250 kW. Są to nowoczesne i innowacyjne urządzenia z palnikami samoczyszczącymi się, co powoduje, że nie jesteśmy uzależnieni od jednego rodzaju pelletu DIN plus - który jest droższy.

Nowoczesna budowa urządzenia umożliwia osiągnięcie sprawności 91,8 % i 5 klasy emisji spalin - co potwierdzone jest stosownym badaniem w niezależnym laboratorium akredytowanym w Brnie ( TUV).

Kocioł produkowany jest w szerokim zakresie mocy od 20 / 40 / 70 / 110 / 150 / 250 kW i posiada szereg zalet dla klienta:

 • Mozliwosc wersji pellet / drewno .
 • Funkcja samooczyszczenia palnika.
 • Spełnia najnowsze wymogi emisyjne wg EN 303-5 

Piece C.O Bioflux Magna posiadają dane techniczne zgodne z nowym rozporządzeniem Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 21 lutego 2019 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie wymagań dla kotłów na paliwo stałe.

Kotły grzewcze Magna posiadają nowoczesny palnik na pellet ecopalnik firmy Skiepko wraz z nowoczesnym sterowaniem Ecomax 850 ( opcja ) . Za dopłatą oferowany jest też innowacyjny sterownik dotykowy:

Zaawansowana technologia spalania

Sterownik oferowany do naszego pieca to RK 2006 lub ecoMAX 850P. Ecomax firmy PLUM to nowoczesny sterownik z programem Fuzzy Logic, automatycznej adaptacji parametrów sterownika do nastawów palnika. Dodatkowo posiada czytelny wyświetlacz i możliwość sterowania przez internet.

Sterownik niesie wiele korzyści dla użytkownika

 • Intuicyjne sterowanie z czytelnym wyświetlaczem
 • system regulacji – TOUCH & PLAY
 •  system fuzzy logic

Regulator steruje pracą całego systemu grzewczego

 • pracą kotła i palnika
 • obsługuje podstawowe funkcje CO i CWU
 • pompę mieszacza oraz mieszacz

W regulatorze zastosowano system inteligentnego menu. System sprawia, że elementy niepodłączone są nieaktywne (niewidoczne). Takie rozwiązanie umożliwia łatwą i komfortową obsługę palnika i pieca. Nasz piec pracuje automatycznie, sam się rozpala i wygasza, podajnik pracuje cicho i wydajnie a kosz na pellet jest pojemny bo nawet do 2 ton !

Wszystkie dyspozycyjne palniki oferowane do naszego kotła posiadają automatyczne czyszczenie paleniska, dzięki czemu można spalać trochę gorszej jakości pellet lub mieszanki agropelletu i biomasy.

 Urządzenie posiada następujące innowacyjne systemy automatyzacji:

CCS – Complete Combustion System - system pełnego spalania – z systemem dystrybucji powietrza i dopalania gazów.

TCS – Total Cleaning System - system całkowitego czyszczenia - urządzenie czyści się systematycznie w czasie pracy i całkowicie na koniec cyklu palenia.

ERS – Easy Review System - system łatwej rewizji - łatwy sposób kontroli stanu rusztu bez użycia narzędzi – zespół ruchomego rusztu palnika wersji VIP wyjmuje się do kontroli i czyszczenia bez otwierania kotła. Ruszt umieszczony jest w specjalnie zaprojektowanej szufladzie – rozwiązanie chronione w Urzędzie Patentowym RP.

ASS – Automatic Security System – system bezpieczeństwa na drodze podawania paliwa - automatyczna klapa przeciwpożarowa nie wymagająca regulacji – to nowatorskie rozwiązanie chronione w Urzędzie Patentowym RP. Główną zaletą całej serii VIP jest ulepszony sposób automatycznego czyszczenia palnika

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl