Kocioł piec na bele słomy fi 180 do suszarni, szklarni, hal i ogrzewania przemysłowego

Dostępność: dostępny na zamówienie - kontakt telefoniczny
Cena: 118 000,00 zł

Cena regularna:

118000.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Cichewicz
Kod produktu: 744_20211019123638
installment-hub-banner

Opis

Kotłem dwubalotowym na bele słomy fi 180 możemy ogrzewać duże gospodarstwo rolne, blok mieszkalny, szklarnie, hale produkcyjne czy suszarnie. W Polsce mamy ponad 10 mln ton słomy rocznie - co czyni bele słomy szeroko dostępnym, tanim źródłem ciepła. Baloty słomy dostępne są praktycznie wszędzie i dla wielu rolników to praktycznie darmowe źródło ogrzewania - co ważne - odnawialne co roku gdyż słoma jest co roku dostępna w tej samej ilości.

 

 

 

Kocioł na słomę 600 kW może ogrzewać budynki o dużych kubaturach zarówno przemysłowe jak i wielorodzinne. Moźe pracować jako kocioł wodny lub piec nadmuchowy w zależności od wersji. Czas pracy kotła na bele słomy wynosi ok 1-1,5 h / 1 balot fi 180. Dlatego do skutecznego i wydajnego ogrzewania słomą potrzebny jest magazyn energii - bufor ciepła o odpowiedno przeliczonej pojemności.

Kocioł na bele słomy ładowany jest czołowo - najlepiej ciągnikiem z ładowarką - dlatego wymagany jest swobodny dostęp do urządzenia. Przy projektowaniu kotłowni na baloty słomy ważny jest też buforowy magazyn paliwa. Tak aby słoma nie była spalana bezpośrednio z pola wiglotna, a przesuszona. Dlatego w przypadku kotła na słomę należy mówić o całym systemie grzewczym z buforem i odpowiednio zaprojektowaną kotłownią. Cena samego pieca jest ty tylko jednym ze składników ceny całej kotłowni.

 

Możliwa jest za dodatkową opłatą zabudowa kontenerowa mobilna. Taka kotłownia mobilna z piecem na słomę może miec różne konfiguracje w zależności co będzie ogrzewała. Może być wyposażona w bufor ciepła lub pojemnościowy zbiornik akumulacji ciepła. Oczywiśćie musi mieć komin połączony z wentylatorem wyciągowym i multicyklonem albo elektrofiltrem. Zestawy pompowe dobierane są indywidualnie przez naszych projektantów. Nasza firma oferuje bowiem kompleksowe usługi budowy kotłowni pod klucz - wraz z usługami projektowymi, serwisowymi i dostarczaniem kompletnych kotłowni kontenerowych.

Ważnym elementem poprawnego doboru kotła c.o na słomę jest zbiornik akumulacyjny - musi być odpowiednio dobrany tak aby magazynować w pełni energię wytwarzaną z biomasy agro czyli słomy. Bufor ciepła dobiera się zatem nie tylko to instalacji, którą będzie zasilał ale też do pojemności wodnej pieca oraz jego mocy grzewczej. 

 

Pliki do pobrania:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
'
Sklep internetowy Shoper.pl