Dział Handlowy

Doradztwo techniczne
tel. +48 606 694 669
tel. +48 795 944 258
sklep@tanieogrzewanie.pl

Serwis

serwis@tanieogrzewanie.pl

Zwroty

zwroty@tanieogrzewanie.pl

Faktury

faktury@tanieogrzewanie.pl

Sklepy woj. małopolskie

Kraków 30-864
ul. Nad Serafą 56
tel. +48 606 694 669
krakow@tanieogrzewanie.pl

Punkt odbioru woj. mazowieckie

Warszawa 00-831
ul. Twarda 44
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl

Punkt odbioru woj. warm.-maz.

Babięta 11-710
ul. Zyzdrojowy Piecek 12 B
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl

Punkt odbioru woj. świętokrzyskie

Kielce 25-131
ul. Janczarska 9
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl

Punkt odbioru woj. kuj-pomorskie

Grudziądz 86-300
ul. Chopina 21
tel. +48 795 944 259
sklep@tanieogrzewanie.pl

Promocje
Kocioł c.o Zgazowujący drewno SLX 20, certyfikowany, ekoprojekt na czyste powietrze
Kocioł c.o Zgazowujący drewno SLX 20, certyfikowany, ekoprojekt na czyste powietrze

14 990,00 zł

Cena regularna: 20 200,00 zł

szt.
Logica 20-27 kW kocioł grzewczy na paliwa stałe  klasa A+
Logica 20-27 kW kocioł grzewczy na paliwa stałe klasa A+

10 899,00 zł

Cena regularna: 12 990,00 zł

szt.
Zestaw promocyjny kocioł c.o na drewno i węgiel z buforem - Setlans 15 kW + bufor  200 l
Zestaw promocyjny kocioł c.o na drewno i węgiel z buforem - Setlans 15 kW + bufor 200 l

9 660,00 zł

Cena regularna: 9 888,00 zł

szt.
Kocioł c.o piec kombi na pellet i drewno zgazowane DUO FLAME 15 KW
Kocioł c.o piec kombi na pellet i drewno zgazowane DUO FLAME 15 KW

16 880,00 zł

Cena regularna: 18 449,00 zł

szt.
.

Kocioł przemysłowy - piec do odpadów tekstylnych i szwalniczych UTO -evo1

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 10 dni
Cena: 169 000,00 zł 169000.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: CWD
Kod produktu: 695

Opis

Kocioł na odpady tekstylne UTO-evo 1 spełnia wymagania Rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 21 stycznia 2016 r. w sprawie wymagań dotyczących prowadzenia procesu termicznego przekształcania odpadów oraz sposobów postępowania z odpadami powstałymi w wyniku tego procesu.

Posiada komorę dopalania oraz palnik pomocniczy i czas przebywania cząsteczki spalanej za ostatnim doprowadzeniem powietrza wynosi więcej niż 2s - zgodnie z tym przepisem temperatura gazów powstających w trakcie spalania nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach jest utrzymywana w jednorodny sposób przez 2 sekundy.
 
Produkt spełnia wymagania Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 1 marca 2018 r. w sprawie standardów emisyjnych dla niektórych rodzajów instalacji, źródeł spalania paliw oraz urządzeń spalania lub współspalania odpadów a także Rozporządzenia Ministra Środowiska z 4 listopada 2014 r.
 
Zespół grzewczy przeznaczonego do przekształcania termicznego odpadów tekstylnych składa się z palnika schodkowego, komory dopalania, szafy sterującej PLC .Może być wyposażony w podajnik ukośny ze zbiornika paliwa oraz  podajnik zgrzebłowy odbierający popiół z samoczyszczącego rusztu schodkowego. Zgodnie z przepisami zastosowany musi być automatyczny system podawania odpadów pozwalający na awaryjne zatrzymanie go podczas rozruchu lub po osiągnięciu temperatury zadanej minimalnej lub w przypadku braku osiągnięcia takiej temperatury.
 
Zaawansowana dedykowana automatyka ma wiele funkcji, w tym nadzoru nad właściwym procesem termicznej utylizacji odpadów. Oferowany piec ma moce od 300 kW i aby móc właściwie działać wymaga stałego odbioru ciepła. Spalanie i dopalanie gazów odbywa się w wysokich temperaturach w których eliminujemy szkodliwe substancje w tym furany i dioksyny będące efektem ubocznym spalania tkanin sztucznych. Dlatego obowiązkowo instalacja musi mieć na wyposażeniu pomocniczy palnik dodatkowy, do utrzymywania stałej jednorodnej temperatury dopalania gazów. 
 
Urządzenia do utylizacji termicznej odpadów wymagają specjalistycznych systemów oczyszczania spalin. Mamy bowiem pomiary emisyjne z paleniska oraz z komina. Dla środowiska najważniejsze są pomiary z komina - czyli co wydostaje się finalnie do atmosfery. Oczyszczanie spalin po ich wcześniejszym dopaleniu w wysokich temperaturach zależy od wielu czynników - dobór metody zależy od budżetu inwestora ale przede wszystkim o przygotowania wsadu - czyli odpadu, który będziemy spalać. Możemy bowiem waloryzować odpady, mieszać je i komponować odpowiednie mieszanki paliwowe, aby system oczyszczania spalin był możliwie najtańszy. Generalnie koszt inwestycji w system oczyszczania spalin jest istotnym składnikiem inwestycji w TPO - czyli w linię termicznego przetwarzania odpadów. Niebagatelne są też koszty samego czyszczenia, gdyż sorbenty i reagenty trzeba kupować stale, gdyż są dozowane cały czas podczas działania systemu.

Na rynku dominują 2 metody czyszczenia spalin - na sucho i mokro:
 
  • metoda sucha to dozowniki węgla aktywnego oraz wodorowęglanu sodu, może być też filtr workowy i układ usuwania pyłów oraz dioksyn / furanów
  • metoda na mokro czyli płuczki HCl, SO2, płuczka Venturiego oraz odmgławiacze

Niezależnie od metody czyszczenia spalin, potrzebny jest układ jej automatyzacji i sterowania. RDOŚ może też nałożyć obowiązek monitoringu ciągłego emisji lub okresowego.

Jak dobiera się kocioł przemysłowy do spalania odpadów ?

Dobór odpowiedniego kotła c.o jest zupełnie inny niż w przypadku tradycyjnych kotłowni. Aby utylizować odpady termicznie trzeba mieć stały odbiór ciepła także odbiór energii cieplnej, która nam pozostaje po termicznej utylizacji jest wyznacznikiem mocy całego układu TPO.

Dobór urządzenia bazuje na zapotrzebowaniu na ciepło czyli jaki stały odbiór ciepła możemy zapewnić. Do naszych urządzeń odbiór ciepła może być w formie ciepłej wody, powietrza czy pary. Mozna też stosować wymienniki ciepła na olej termalny do zasilania technologii. Jeśli mamy możliwości techniczne do stałego odbioru ciepła np: ogrzewanie hal, zasilanie suszarni itp, dobieramy urządzenie do strumienia odpadów.Co to znaczy ?

Dobór urządzenia do strumienia odpadów polega na określeniu, jak dużo odpadów mamy do utylizacji w skali doby, tygodnia lub miesiąca. Poszczególne modele kotłów na odpady, w zależności od swojej mocy spalają różną ilość odpadu na godzinę. Zależy to od samego odpadu, jego kaloryczności, wilgotności i składu chemicznego. 

Jak dużo spala odpadu piec do termicznej utylizacji odpadów ?

Dla przykładu zużycie paliwa czyli godzinowe spalanie odpadu to ok 130 kg / 500 kW. Firma wytwarza godzinowo 50 kg odpadu czyli podczas dwuzmianowej pracy ma 800 kg odpadu - gdy urządzenie będzie pracowało 24 h na dobę spali 3 tony odpadu więc w takim przypadku mówimy o urządzeniu 150 kW. Musimy pamiętać, że trudno znaleźć przedsiębiorstwo które będzie miało stały równomierny strumień odpadów cały rok oraz odbiór ciepła też całym rokiem stały. Dlatego niezbędne jest wykonanie bilansu energetycznego do właściwego odbioru TPO. Nasza firma wykonuje takie analizy bezpłatnie dla naszych klientów. 

 

 

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl