Doradztwo techniczne
tel. +48 606 694 669
tel. +48 795 944 258
sklep@tanieogrzewanie.pl
Kraków 30-864
ul. Nad Serafą 56
tel. +48 606 694 669
krakow@tanieogrzewanie.pl
Warszawa 00-831
ul. Twarda 44
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl
Babięta 11-710
ul. Zyzdrojowy Piecek 12 B
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl
Kielce 25-131
ul. Janczarska 9
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl
Grudziądz 86-300
ul. Chopina 21
tel. +48 795 944 259
sklep@tanieogrzewanie.pl

Kotły piece na odpady drewnopodobne: płyty mdf, hdf, wiórowe 300 kW
Opis
Kocioł przemysłowy c.o do zasilania obiektów kubaturowych, suszarni, szklarni, hal. Spala bezpiecznie odpady drewnopochodne rozdrobnione m.in:
- płyty hdf, mdf, wiórowe, lakierowane
- zrębki, trociny, zrzyny
- odpady stolarskie i tartaczne
Kocioł spełnia wymogi klasy 5 emisji i może być funkcjonować jako automatyczne niskoemisyjne urządzenie do spalania biomasy a w przypadku używania komory dopalania w wysokich temperaturach i palnika pomocniczego na paliwa płynne - spala odpady drewnopodobne z grupy 03.
W zależności od wersji spalanego odpadu wymagana jest inna specyfikacja dostawy urządzenia.
Kotły przemysłowe na odpady do stolarni
Kotły przemysłowe na odpady do stolarni i tartaków mogą zasilać suszarnie, hale produkcyjne, magazyny itp. Wyposażone w automatyczne podawanie paliwa oraz specjalne zaprojektowane palenisko z rusztami schodkowymi ruchomymi oraz komorę dopalania 850 stopni.
Zaawansowana technologia
Piece przemysłowe na odpady tartaczne i stolarskie są przez naszych projektantów indywidualne dobierane do danego odpadu i zakładu przemysłowego. Projekt doboru kotła na odpady zawiera informacje na temat co ma zasilać, jaka jest wilgotność odpadu oraz jego kaloryczność jest dostępna, jaką mamy frakcję i wartość nasypową wsadu itp.
Technologia umożliwia spalanie różnych odpadów w tym 03 01 czyli odpadów drzewnych.Zespół grzewczy do przekształcania termicznego odpadów drzewnych składa się z palnika schodkowego, komory dopalania, szafy sterującej PLC.Może być wyposażona w podajnik ukośny ze zbiornika paliwa oraz podajnik zgrzebłowy odbierający popiół z samoczyszczącego rusztu schodkowego.System monitoringu spalania i filtracji jest dobierany do rodzaju samego odpadu oraz jego kodu.Dlatego prosimy klientów w zapytaniach ofertowych podawać kod odpadu, jego frakcję i wilgotność oraz jaki odbiór ciepła jest możliwy w trybie pracy ciągłej.
Budowa linii termicznej utylizacji odpadów zawiera sekcje:
- podawania paliwa - magazyn paliwa może być zaprojektowany razem z rębakiem lub młynem bijakowym rozdrabniającym paliwo, które potem taśmociągiem podawane jest do zbiornika pośredniego
- paleniska - ruchomego z regulowanymi sekcjami na powietrzenia
- systemu dopalania spalin w wysokiej temperaturze
- wymiennika ciepła - wodnego, powietrznego lub parowego
- kotła odzysknicowego z systemem recyrkulacji spalin
- układu filtracji
- AKPiA - systemu regulacji i monitoringu procesu spalania
Piec przemysłowy posiada komorę dopalania oraz palnik pomocniczy na paliwa płynne i czas przebywania cząsteczki spalanej za ostatnim doprowadzeniem powietrza wynosi więcej niż 2s zgodnie z Rozporządzeniem MR ze stycznia 2016 a także standardami emisyjnymi Rozporządzenie Ministra Środowiska z 4.11.2014.
Z wymaganych standardów bezpieczeństwa oraz systemów wspomagania utrzymywania wysokich temperatur w komorze dopalania a także utrzymywania bezpiecznego procesu termicznej utylizacji, urządzenia posiadają następujące innowacyjne rozwiązania:
- automatyczny system podawania odpadów umożliwiający jego zatrzymywanie podczas rozruchu, procesu spalania, w razie nieosiagnięcia żądanej temperatury lub gdy pomiary wskazują, że temperatura procesu jest za niska
- pomocniczy palnik na paliwa płynne to awaryjnego utrzymania temperatury procesu lub do wygrzania komory podczas fazy rozruchu
- system monitoringu procesu - sondy tlenowe i podciśnienia w komorze spalania
- system ciągłego monitoringu temperatur - czujniki temperatur w komorze dopalania, spalania, wymienniku itp
- systemy oczyszczania spalin ze stacją DeNOX pozwalający na podawanie mgiełki mocznikowej dla obniżenia NOx
- system recyrkulacji spalin do obniżenia NOx
- system elektrofiltru i multicyklonu do obniżenia poziomu PM
Nasze kotłownie spełniają wymagania Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 1 marca 2018 r. w sprawie standardów emisyjnych dla niektórych rodzajów instalacji, źródeł spalania paliw oraz urządzeń spalania lub współspalania odpadów dla pomiarów 30 minutowych przy zawartości tlenu 11%.
Ekosplarnie odpadów wymagają też szeregu spełniania wymogów formalnych przez samego inwestora oraz miejsca w którym będzie kotłownia np: monitoring wizyjny, pozwolenia formalno prawne na przetwarzanie odpadów czy odpowiednie zabezpieczenie składowiska odpadów.
Kontakt telefoniczny: + 48 606 694 669 sklep@tanieogrzewanie.pl