Podajnik ślimakowy wygarniak zrębki z nagarniaczami piórowymi
Opis
Podajnik śrubowy z nagarniaczami piórowymi i własnym napędem do zrębki i trociny.
Zrębki i trociny wymagają ze względu na swoją wartość nasypową i granulację specjalnych podajników. Muszą mieć specjalne wybieracze, żeby podajnik pracował skutecznie i opróżniał cały kosz lub silos.
Podajnik śrubowy z nagarniaczami piórowymi do zrębki i trociny firmy Cichewicz to niezawodność !
Zaprezentowany powyżej film pokazuje jak działają nagarniacze piórowe – kręcąc się za pomocą własnego napędu – wzmocnionej przekładni cichobieżnej nagarniając zrębki i troty do podajnika ślimakowego. Następnie opał transportowany jest wzmocnionym ślimakiem do kosza pośredniego albo bezpośrednio do kotła. W przypadku podajników łączynych bezpośrednio z kotłem przemysłowym rekomendujemy zastosowanie i montaż śluzy celkowej lub przesypowej jako ochrony przeciw cofaniem się płomienia. Zaleca się i jest to powszechna praktyka, zastosowanie kosza pośredniego pomiędzy magazynem biomasy a kotłem, może on mieć wielkość 0,6 m3 lub 1,1 m3. Pełni on funkcję bufora paliwa i łączy system podawania pierwotny z silosa z wtórnym do paleniska.
Wysoka wydajność i precyzja
Wysoka jakość i precyzja podajnika ślimakowego na zrębki firmy Cichewicz potwierdzone są wieloma referencjami i dobrymi opiniami użytkowników na terenie Polski i Europy.
Oferowany podajnik ma ślimak fi 160 i długość 3,6 m - dedykowany jest do kotłów z podajnikiem na biomasę o mocy do 500 kW.
System podawania rozdrobnionej biomasy za pomocą podajnika ślimakowego lub inaczej śrubowego jest to technologia stosowana od lat na rynku. Jest to rozwiązanie niezawodne, łatwo naprawialne i posiada wiele zalet w stosowaniu:
- możliwość precyzyjnego dawkowania paliwa
- brak możliwości cofnięcia się płomienia czyli bezpieczeństwo przeciwpożarowe
- szybkość montażu lub modernizacji
- łatwość serwisu i napraw
- szeroka dostępność części i ich zamienników
- duże możliwości aranżacyjne do istniejącej kotłowni
Podajniki ślimakowe na biomasę można stosować pod różnymi kątami, wznios może być pod dużym kątem np.: do silosa zewnętrznego. Umiejscowienie i dobór podajnika praktycznie jest nieograniczony. Stosuje się podajniki ślimakowe w podłodze lub nawet pod podłogą. Co ważne, poprzez odpowiednio dobrane śluzy przesypowe lub pionowe kanały przesypowe można łączyć śruby podawcze w całe systemy, które umożliwiają przesył biomasy na duże odległości.
Wszystkie uwagi przytoczone powyżej świadczą kosz i podajnik ślimakowy powinien być odpowiednio dobrany. Jego cena zależy w dużej mierze od:
- długości podajnika ślimakowego
- średnicy ślimaka
- wartość nasypowej i gęstości samego paliwa