Promocje
.

Zbiornik buforowy akumulacyjny 1000 l do kotła Atmos, Defro, Sas, Cichewicz

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 3 000,00 zł 3000.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

 

Zbiornik buforowy to obowiązkowe wyposażenie kotłowni na opał stały z ręcznym załadunkiem paliwa zgodnie z aktualnymi przepisami z marca 2019. Może być stosowany uniwersalnie, do pieca:

Atmos, Defro, Cichewicz, Sas, Drewmet, Ogniwo czy Zębiec. Nasze zbiorniki akumulacyjne są uniwersalne, izolowane i solidnie wyspawane. Ciśnienie robocze to aż 3 bary !

Zbiornik akumulacyjny 1000 l z izolacją (waga 138 kg) - zmieści się w każde drzwi 80 cm bo średnica bez izolacji to 790 mm ! Wysokość bez izolacji 2040 mm

 

Zbiornik akumulacyjny to podstawowe urządzenie do zabezpieczenia optymalnej pracy kotła na paliwa stałe. Rozwiązanie szeroko stosowane w Europie (a nawet obowiązkowo w Szwecji i Niemczech) u nas znajduje zastosowanie wciąż tylko u wymagających świadomych użytkowników lub instalatorów.

 

Rolą zbiornika akumulacyjnego jest pełnienie funkcji bufora pomiedzy kotłem co a instalacją c.o Może być też to bufor pomiedzy paroma urządzeniami np kominek +kocioł + instalacja c.o. Za doplatą zbiornik może mieć wbudowaną wężownicę do c.w.u lub układu solarnego.

 

Zbiornik akumulacyjny musi być dobrany wg normy EN 303-5 tj odpowiednia pojemność wodna bufora do mocy kotła. 1000 l zbiornik starcza na kocioł 20-25 kW.

 

Podstawową funkcją bufora, jest zabezpieczenie pracy kotła c.o gdyż poprzez specjalną regulację zaworami, piec ma najpierw ładować bufor czyli zbiornik akumulacyjny a potem woda z niego podawana jest na zasilanie c.o. Kocioł pracuje więc przez czas pracy mocy nominalnej przez parę godzin "nabijając" bufor. Potem w kotle z racji spadku mocy paliwo się wygasza a przez okres < doby - woda podawana jest na zasilenie c.o bez pracy kotła. Korzyści są zatem oczywiste- stosując nasz bufor czyli zbiornik akumulacyjny ( niektórzy nazywają to też akumulator ciepła) mają Państwo gwarantowane:

 

- obniżenie kosztów paliwa gdyż kocioł co pracuje przez parę godzin nabijając bufor - potem jest nieuzywany więc oszczędzamy do 60 % paliwa

 

- piec c.o. ładując bufor pracuje na mocy nominalnej czyli optymalnej - oszczędzamy jego żywotność nawet o połowę

 

                           KONTAKT:

                     606 694 669 - Rafał

                     606 618 322 - Aleksander

                                             

Sklep internetowy tanieogrzewanie.pl umozliwia klientom zakup pomp ciepła, kotłów i piecy w cenach producenta poprzez internet oraz w sieci sklepów instalacyjnych. Możliwy jest odbiór kotła c.o w naszych sklepach zlokalizowanych w miejscowościach: Płońsk, Warszawa, Radom, Grudziądz, Lublin, Gorzów Wielkopolski, Debno, Olsztyn. Naszym klientom oferujemy ponadto kotły co na raty, pomoc w uzyskaniu dofinansowania na piec czy kocioł oraz montaż i serwis gwarancyjny/pogwarancyjny.          

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl