Dział Handlowy

Doradztwo techniczne
tel. +48 606 694 669
tel. +48 795 944 258
sklep@tanieogrzewanie.pl

Serwis

serwis@tanieogrzewanie.pl

Zwroty

zwroty@tanieogrzewanie.pl

Faktury

faktury@tanieogrzewanie.pl

Sklepy woj. małopolskie

Kraków 30-864
ul. Nad Serafą 56
tel. +48 606 694 669
krakow@tanieogrzewanie.pl

Punkt odbioru woj. mazowieckie

Warszawa 00-831
ul. Twarda 44
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl

Punkt odbioru woj. warm.-maz.

Babięta 11-710
ul. Zyzdrojowy Piecek 12 B
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl

Punkt odbioru woj. świętokrzyskie

Kielce 25-131
ul. Janczarska 9
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl

Punkt odbioru woj. kuj-pomorskie

Grudziądz 86-300
ul. Chopina 21
tel. +48 795 944 259
sklep@tanieogrzewanie.pl

.

Piec do gospodarstwa, hali kocioł na słomę biomasę baloty AgroWarmer 250 KW

Dostępność: dostępny na zamówienie - kontakt telefoniczny
Cena: 141 500,00 zł

Cena regularna:

141500.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 3.75
Producent: Cichewicz
Kod produktu: 1087

Opis

Piec do gospodarstwa, hali kocioł na słomę  biomasę baloty  AgroWarmer 250 KW

MODEL: 250 Moc kotła to 250 kW

POWIERZCHNIA OGRZEWALNA 2500 m2

Kotły wodne grzewcze, jednofunkcyjne, niskotemperaturowe przeznaczone do ogrzewania budynków jednorodzinnych, szklarni , warsztatów itp. Kotły Agrowarmer przeznaczone są do wytwarzania ciepła dla celów ogrzewczych i dla ciepłej wody użytkowej w gospodarstwach i innych obiektach wiejskich. Podstawową ich zaletą jest to, że umożliwiają one ogrzewanie i uzyskiwanie ciepłej wody użytkowej przy pomocy paliwa wytwarzanego przez samych rolników, głównie przy pomocy słomy.

Kotły c.o wsadowe na słomę mają powiększoną komorę załadowczą tak aby mogła się zmieścić kostka lub balot słomy w zależności od wielkości kotła i jego mocy. Spalanie słomy odbywa się na zasadzie jej zgazowania co zapewnia najbardziej efektwny system jej wykorzystania do celów grzewczych. Kotły na słomę posiadają rozbudowany system ceramiki szamotowej co podwyższa ich wagę. Co ważne kotły na słomę oferowane przez naszą firmę mogą być w wersji:

- kocioł wodny grzewczy wsadowy

- piec nadmuchowy do ogrzewania hal, obór czy innych obiektów.

ZASADY DZIAŁANIA

Kotły wsadowe c.o, zaprojektowane do spalania słomy. Kotły te mogą być opalane, oprócz słomy, drewnem, zrębkami, wierzbą energetyczną i innymi rodzajami biomasy. Maksymalna moc kotła wynosi 700 kW, ale można łączyć jednostki szeregowo np. 3 RM 03-2 ko kotłownia o mocy 1,5 MW. Kotły spalają paliwo szybko i z dużą sprawnością. Prędkość spalania sterowana jest przez procesor (utrzymuje zawsze optymalne warunki w komorze spalania). Ewentualny nadmiar ciepła, którego instalacja nie jest wstanie odebrać magazynowany jest w zbiorniku akumulacyjnym.Kotły posiadają wentylator nadmuchowy podający pierwotne i wtórne powietrze spalania. Komora paliwa jest w dolnej części wyłożona szamotem. W części tej odbywa się spalanie paliwa z niedoborem tlenu.Gazy przepływają do drugiej, wyłożonej szamotem komory, mieszając się z powietrzem wtórnym.W komorze tej zachodzi dopalanie gazów. Z komory dopalania gazy przepływają do wymiennika. Wymiennik jest płomieniówkowy lub skrzynkowy i płomiennikowy.

Kotły na słomę pracują w układzie otwartym. Montuje się je do instalacji za pośrednictwem zbiornika akumulacyjnego. Właściwe dobranie wielkości zbiornika akumulacyjnego jest bardzo istotne dla eksploatacji kotłowni.słoma, drewno, zrębki, wierzba energetyczna, inne biomasy

Można zastosować tu dwa założenia projektowe.1. Zbiornik akumulacyjny ma zmieścić nadwyżkę ciepła powstającą przy spalaniu paliwa mieszczącego się w komorze, przy minimalnym bieżącym odbiorze ciepła.2. Zbiornik akumulacyjny ma zmieścić określoną ilość ciepła, może ona być wyprodukowana przez spalanie kilku wsadów. Na przykład zakładamy, że w kotłowni osiedlowej nie będzie nocnej zmiany.Przy projektowaniu kotłowni należy uwzględnić nadmiar mocy w porównaniu z kotłami na paliwa tradycyjne, dlatego też lepiej sugerować się maksymalna powierzchnią grzewczą a nie mocą. Podawana moc kotła uzyskiwana jest w czasie pracy kotła i w czasie opalania optymalnym paliwem o wilgotności 15%. 

WAŻNE

Przy zastosowaniu kotłów na słomę osiąga się bardzo dobre efekty ekonomiczne. Słoma spala się w nich całkowicie, a zawarte w słomie ciepło wykorzystuje się w sposób optymalny i dlatego zużycie słomy jest niskie.

Do ogrzania typowego domku jednorodzinnego o powierzchni ok. 200 m2 potrzebujemy ok. 8 ton słomy na sezon grzewczy. Taką ilość słomy zbiera się przeważnie z 3 ha pola.

Sklep internetowy tanieogrzewanie.pl umozliwia klientom zakup pomp ciepła, kotłów i piecy w cenach producenta poprzez internet oraz w sieci sklepów instalacyjnych. Możliwy jest odbiór kotła c.o w naszych sklepach zlokalizowanych w miejscowościach: Płońsk, Warszawa, Radom, Grudziądz, Lublin, Gorzów Wielkopolski, Debno, Olsztyn. Naszym klientom oferujemy ponadto kotły co na raty, pomoc w uzyskaniu dofinansowania na piec czy kocioł oraz montaż i serwis gwarancyjny/pogwarancyjny.

Specjalizujemy się w kompleksowym wyposażeniu systemów grzewczych. Jako producent oraz importer wysokiej jakości kotłów C.O dobierzemy Państwu najbardziej optymalne rozwiązanie. Umów się na bezpłatny obmiar i dobór kotła. Dysponujemy bazą instalatorów w całej Polsce

Kontakt telefoniczny:  + 48 606 694 669    sklep@tanieogrzewanie.pl

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl