Dział Handlowy

Doradztwo techniczne
tel. +48 606 694 669
tel. +48 795 944 258
sklep@tanieogrzewanie.pl

Serwis

serwis@tanieogrzewanie.pl

Zwroty

zwroty@tanieogrzewanie.pl

Faktury

faktury@tanieogrzewanie.pl

Sklepy woj. małopolskie

Kraków 30-864
ul. Nad Serafą 56
tel. +48 606 694 669
krakow@tanieogrzewanie.pl

Punkt odbioru woj. mazowieckie

Warszawa 00-831
ul. Twarda 44
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl

Punkt odbioru woj. warm.-maz.

Babięta 11-710
ul. Zyzdrojowy Piecek 12 B
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl

Punkt odbioru woj. świętokrzyskie

Kielce 25-131
ul. Janczarska 9
tel. +48 606 694 669
sklep@tanieogrzewanie.pl

Punkt odbioru woj. kuj-pomorskie

Grudziądz 86-300
ul. Chopina 21
tel. +48 795 944 259
sklep@tanieogrzewanie.pl

.

Kogeneracja system do wytwarzania ciepła i energii elektrycznej OEKO 100 G 100 KW

Dostępność: dostępny na zamówienie - kontakt telefoniczny
Cena: 612 190,00 zł

Cena regularna:

612190.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 3
Producent: FCC
Kod produktu: OEKO 100

Opis

Kogeneracja system do wytwarzania ciepła i energii elektrycznej OEKO 8G

Moc cieplna: 100 KW

Moc elektryczna: 138 KW

Silnik gazowy jest głównym elementem wyposażenia każdej jednostki kogeneracyjnej. Wytycza on rentowność całej inwestycji, należy pamiętać że nie wszyscy producenci silników posiadają stosowne modele do zastosowania w kogeneracji. My współpracujemy z MAN,Kubota,Liebherr,Deutz. W przypadku silników zasilanych gazem mamy dostępne wersje do spalania gazu naturalnego, LPG,LNG oraz biogazu i wybranych syngazów. Mamy dwa rodzaje silników do wyboru – bez turbodoładowania wolnossące ( ze spalaniem stiochometrycznym w cylindrach ) oraz silniki pracujące na paliwach rozcieńczonych w formie różnych mieszanek. Te pierwsze korzystają z tylu powietrza ile wystarcza do płynnego procesu spalania (Lambda = 1). Drugie pracują z niedoborem tlenu ( muszą go mieć nadmiar)  który musi być dodatkowo aplikowany podczas spalania (Lambda >1), dlatego zazwyczaj wyposażone są turbosprężarki. Dodatkowo wyposażone są w systemy chłodzenia (intercooler) . Silniki bez turbodoładowania posiadają 3 stopniową katalizę. Każdy model silnika posiada specjalne katalizatory. Emisja silników bez turbo: NOx< 125 mg/Nmі and CO < 150 mg/ Nmі. Silniki z turbo NOx< 500 mg/Nmі and CO < 300 mg/ Nmі. Podstawowa żywotność silników to 10 lat ciągłej pracy. 

Systemy kogeneracji wymagają właściwego doboru !

Systemy kogeneracji wymagają dość kosztownych inwestycji, dlatego ważny jest ich optymalny dobór. Nasza firma udziela bezpłatnego doradztwa w tym zakresie. Wcześniej pisaliśmy, że optymalne zastosowanie systemu kogeneracji jest dla klientów lub inwestorów, którzy posiadają stałe zapotrzebowanie całoroczne na energię cieplną i elektryczną. Najlepszy bilans zwrotu z inwestycji jest dla podmiotów miesięcznie płacących duże rachunki za energię ciepną i elektryczną.   Dwie podstawowe formuły do wyliczenia rentowności systemu:   Zależna od rocznego zapotrzebowania na energię cieplną      

 

Wzór doboru kogeneratora:

Moc grzewcza  kogeneracja [kW]    =  Zapotrz. na energię cieplną [w kWh ]  /   6.000 h   

W przypadku słabo izolowanych budynków, hoteli z basenami lub zapotrzebowaniem ciepła na SPA i sauny, zalecane jest podwyższenie mocy układu z uzyskaniem nadwyżki mocy na ewentualne rezerwy i korekty zapotrzebowania na ciepło.

Prąd i ciepło z jednego urządzenia

Dzięki systemowi kogeneracji możemy mieć prąd i ciepło z jednego urządzenia. Obniża to koszty obsługi budynku i wpływa na zwrot kosztów z inwestycji. Zwyczajnie dzięki kogeneracji mamy własny prąd i oszczędzamy na jego dostawie. Trzeba zawrzeć specjalną umowę z lokalnym dostawcą energii elektrycznej, która będzie kompensowana o koszty przesyłowe itp. Nie dziwi zatem fakt, że kogeneracją zainteresowane są branże, gdzie ciepło i prąd konsumowany jest na co dzień w dużych ilościach: szklarnie, gospodarstwa rolne, zakłady produkcji spożywczej, ubojnie, farmy itp.

Jednym z tańszych gazów, które możemy wyprodukować aby dostarczyć do naszego silnika spalinowego jest biogaz – np.: z biogazowni. Biogaz pochodzić może z upraw roślinnych np.: kukurydzy, która potem fermentuje w biogazowni albo też z biogazowni przemysłowych bazujących na odpadach ubojniczych, odchodach zwierząt hodowlanych itp. Wtedy mamy doczynienia z metanem, gazem który jest podstawą każdego biogazu do spalenia w silniku kogeneracyjnym.

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl