Kogenerator system kogeneracji do wytwarzania ciepła i energii elektrycznej OEKO 30G 30 KW
Opis
Kogeneracja system do wytwarzania ciepła i energii elektrycznej FCCOEKO 30G
Moc cieplna: 30 KW
Moc elektryczna: 65 KW
Systemy kogeneracyjne wymagają dość kosztownych inwestycji, dlatego ważny jest ich optymalny dobór. Nasza firma udziela bezpłatnego doradztwa w tym zakresie. Wcześniej pisaliśmy, że optymalne zastosowanie systemu kogeneracji jest dla klientów lub inwestorów, którzy posiadają stałe zapotrzebowanie całoroczne na energię cieplną i elektryczną. Najlepszy bilans zwrotu z inwestycji jest dla podmiotów miesięcznie płacących duże rachunki za energię ciepną i elektryczną. Dwie podstawowe formuły do wyliczenia rentowności systemu: Zależna od rocznego zapotrzebowania na energię cieplną
Wzór doboru kogeneracji:
Moc grzewcza kogeneracja [kW] = Zapotrz. na energię cieplną [w kWh ] / 6.000 h
W przypadku słabo izolowanych budynków, hoteli z basenami lub zapotrzebowaniem ciepła na SPA i sauny, zalecane jest podwyższenie mocy układu z uzyskaniem nadwyżki mocy na ewentualne rezerwy i korekty zapotrzebowania na ciepło.
Zasady dobory efektywnego systemu kogeneracji
Główną zasadą doboru efektywnego systemu wysokosprawnej kogeneracji jest jego optymalne działanie a to zapewnia wyłącznie stały odbiór ciepła i energii elektrycznej. W przypadku problemów ze stałym odbiorem ciepła można ten problem rozwiązać przez baterię zbiorników akumulacyjnych. Akumulatory buforowe ciepła mogą przyjąć energię cieplną wytwarzaną przy produkcji energii elektrycznej i co ważne, możemy ją magazynować na pewien okres czasu.
Same korzyści ekonomiczne !
Korzyści ekonomiczne ze stosowania kogeneratorów małej mocy dla użytkownika to różnica między kosztami zużycia energii elektrycznej a przychodami z jej sprzedaży do sieci ( z własnego systemu kogeneracji). Ponieważ sprzedajemy taniej energię niż kupujemy, jeśli chcemy uzyskać pozytywny bilans ekonomiczny lub samowystarczalność energetyczną, musimy wliczyć to analitykę programu funkcjonalno użytkowego lub analizy ekonomiczno-finansowej.
Należy brać pod uwagę dodatkowe aspekty funkcjonowania agregatów kogeneracyjnych – tj zużywamy energię elektryczną do produkcji prądu i ciepła a także paliwo np.: LNG lub LPG.
Uzyskanym dochodem może być też uzyskanie dofinansowania na zakup urządzeń wytwarzających energię skojarzoną tj kogenerację. Obecnie jest kilkanaście programów wspierających zakup w formie dofinansowania nawet do 45 %.
Oferujemy kogeneratory mobilne – w zabudowie kontenerowej co znacznie przyspiesza proces budowy i rozruchu kogeneracji. Co więcej można je wynajmować lub szybko leasingować.
Pliki do pobrania: